[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 05. 2024   Meniny má Júlia, Juliana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Decembrové číslo časopisu Cesta na tému Umenie je už v distribúcii
P:3, 05. 12. 2022 11:42, DOM

Prešov 5. decembra (TK KBS) Vyšlo decembrové číslo (12/2022) časopisu Cesta. Má tému Umenie. Prinášame anotáciu čísla, ktorú za redakciu napísal Peter Kyslan.

Môžete si prečítať prvú časť rozhovoru s názvom Moderné a súčasné umenie. Zhovárali sme sa s kurátorkou Slovenskej národnej galérie Dr. Luciou Gregorovou Stach. Hlavná téma bola moderné a súčasné umenie na Slovensku aj vo svete, ale dozviete sa tiež niečo o mladých autoroch a ich perspektíve, aj o výstavách v SNG.

Duchovné slovo Iné rukavice... (alebo bez ruky) o. Jozefa Gaču vyrozpráva Beckin príbeh – o roztlieskavačke Becky, ktorá vďaka otcovi a jeho umeniu mala protézu ruky akú potrebovala.

V celoročnom cykle Muž v rodine uvádzame tému Konflikt medzi matkou a synom. Jedným z najdôležitejších vývojových úloh, ktoré musí chlapec z vládnuť, aby mohol v neskoršom živote nadviazať uspokojivý intímny vzťah so ženou, je citové odpútanie od matky. Syn musí dospieť k tomu, že vníma svoju úplnú nezávislosť na matke.

V Kazuistike: Tvorivý Miroslav je predstavený príbeh prijímateľa sociálnej služby. Umenie cez rozvoj pracovných zručností by mohol znieť názov pracovnej terapie, ktorú realizuje Miroslav, a ktorá ho robí spokojnejším.

Článok PSK informuje o tom, že Realizácia prvých aktivít projektu PSK Poloniny trail sa začala. Unikátny projekt Prešovského samosprávneho kraja Poloniny trail naberá reálne kontúry. Zelenú má výstavba prvých dvoch úsekov cyklookruhu Poloniny trail – od Stakčína, popri vodnej nádrži Starina až po bývalú obec Ruské.

O význame a dôležitosti vzdelania a výchovy sme sa rozprávali s PhDr. Jánom Svobodom v druhej časti rozhovoru s názvom Výchova je umenie. S odborníkom sme sa rozprávali na témy ako výchova detí a dôvera pri výchove.

V svedectve Umelec je priblížený osud Jozefa, ktorý vyrozprával jeho brat Štefana. Umelec Jozef podľahol drogám, avšak boli v jeho okolí ľudia, ktorí mu pomohli. Jozef opäť maľuje a bez drog. Dokonca učí deti maľbu.

V rozhovore Umenie je vášeň sa šéfredaktorka Denisa Považanová rozprávala s Braňom Kostkom, zakladateľom výnimočnej a cappelly Fragile – vokálnej hudobnej skupiny zloženej z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií.

Nechýbajú Krížovka, Vtipy a Správy z charít.( TK KBS, pky, ml; pz ) 20221205032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]