[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku pribudla druhá kaplnka zasvätená bl. Anne Kolesárovej 
P:3, 02. 12. 2022 11:29, DOM

Banská Bystrica 2. decembra (TK KBS) Na Slovensku pribudla druhá kaplnka zasvätená blahoslavenej Anne Kolesárovej. Prvá sa nachádza v ženskej väznici v Sučanoch, ďalšiu inštalovali v školskej kaplnke Katolíckej základnej školy Štefana Moysesa v Banskej Bystrici. Patrónkou kaplnky sa stala vo štvrtok 1. decembra 2022. 

O relikviu ex ossibus bl. Anny Kolesárovej požiadali po tom, ako kaplnku v lete zrekonštruovali. Za prítomnosti žiakov, pedagógov a rodičov sa vo štvrtok konala vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici slávnosť. Postulátor kauzy blahorečenia bl. Anny Kolesárovej Marek Ondrej, ktorý celebroval svätú omšu, odovzdal škole relikviu bl. Anny. Po liturgii sa konal sprievod prenesenia relikvie do školskej kaplnky, ktorej sa blahoslavená Anka stala patrónkou. Svätú omšu koncelebroval dekan Gabriel Brenza a ďalší kňazi. V homílii sa postulátor zameral na tému prežívania priateľstva, čím upriamil pozornosť aj na bl. Annu, ktorá sa chce stať pre každého žiaka priateľkou a pomocníčkou na ceste viery. 

„Veľmi nás teší záujem duchovných otcov a pedagógov, ktorí sa venujú najmladšej generácii a už odmalička im vštepujú do srdca úctu k svätým a blahoslaveným, vedú ich k modlitbe, sviatostnému životu a sprevádzajú ich na ceste viery svojim príkladom. Aj v tomto prípade bola škola pripravená na prijatie relikvie hlavne duchovne, keďže slávnosti predchádzala deväťdňová novéna k bl. Anne a deti samé vyzdobovali priestory školy a kaplnku prosbami a očakávali príchod - novej spolužiačky Anky,“ uviedol Marek Ondrej. 

TK KBS informovala Mária Aľušíková( TK KBS, ma, ml; pz ) 20221202021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]