[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 06. 2024   Meniny má Anton      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Slovo je o predpovediach prorokov, ktoré predpovedali príchod Mesiáša
P:3, 23. 11. 2022 09:30, DOM

Prešov 23. novembra (TK KBS) Vyšlo nové číslo gréckokatolíckeho časopisu Slovo (22). Prinášame jeho anotáciu.

Badián na obálke čísla zanecháva pomyselnú vôňu prichádzajúceho vianočného obdobia vo vzduchu. Aj téma časopisu Slovo sa venuje predpovediam prorokov, ktoré nielen predpovedali príchod vytúženého Mesiáša, ale aj odpovedali na otázky svojej doby. V Jednohubkách viery sa otec arcibiskup Cyril Vasiľ zamýšľa nad cirkevným príkazom aspoň raz ročne pristúpiť k sviatosti zmierenia a prijať Eucharistiu. Prízvukuje, že pravidelná spoveď formuje svedomie a pomáha bojovať proti nezriadeným náklonnostiam.

Na ďalších stranách redaktor Richard Fučko prináša rozhovor so zberateľom Biblií a biblických artefaktov Michalom Lapčákom, ktorý čitateľovi zodpovie viaceré otázky vrátane dôvodu fascinácie Bibliou, kde celé svoje „múzeum“ skladuje i to, prečo na vzácne strany Svätého písma padá v knižniciach iba prach, namiesto toho, aby našlo miesto v rukách i srdciach ľudí. Modlitbu za múdru detskú vieru (pozor, nie detinskú) čitateľom predloží otec František Sochovič. Volá ich k modlitbe za schopnosť dôverovať Bohu za každých okolností.

Otec Marko Durlák ponúka preklad diela Mikuláša Kabasilasa o tom, ako Kristus účinkuje v živote kresťana prostredníctvom sviatostí. Nie je to človek, čo sa vydal cestou k Bohu; to on zostúpil a prišiel k nemu. Nie je to on, čo ho hľadal, lež on bol hľadaný. Príbeh o cene, ktorú stála v minulom režime jedna fotografia biskupa Hopka mladého osemnásťročného kňazského syna Ladislava Stanka, rozpovie Peter Kijovský.

TK KBS informoval Richard Fučko( TK KBS, rfu, ml; pz ) 20221123026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]