[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gréckokatolícka farnosť v Žiline sa teší diakonovi Milanovi Syrnemu
P:3, 21. 11. 2022 11:44, DOM

Žilina 21. novembra (TK KBS) Gréckokatolícka farnosť v Žiline prežíva milostiplný čas. Do farnosti zavítal vladyka Peter Rusnák bratislavsky eparcha, aby ju ako nástupca apoštolov povzbudil a obohatil svojou prítomnosťou a liturgickými sláveniami, ktorým predsedal. Jeho prítomnosť bola spojená s udelením nižších i vyšších svätení žilinskému farníkovi Milanovi Syrnemu v tamojšom farskom Chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky.

Pred začiatkom slávenia svätej liturgie biskup Peter udelil kandidátovi nižšie svätenia (svieconosič, čitateľ, spevák) a subdiakonát, čím sa Milan Syrny stal posvätným služobníkom pre liturgické slávenia. Jednotlivé svätenia a ustanovenia boli sprevádzane modlitbami, požehnaniami a symbolmi formálnych úkonov, znakov i liturgických ošatení. Neskôr počas slávenia archijerejskej svätej liturgie biskup Peter udelil Milanovi Syrnemu diakonské svätenie, čím ho povýšil na prvý stupeň Kristovho kňazstva a poveril ho službou oltára a cirkvi.

Vladyka Peter prítomných farníkov, najbližších príbuzných diakona i hostí povzbudzoval nielen svojimi príhovormi a požehnaniami pri liturgických sláveniach, ale aj osobnými rozhovormi počas týchto požehnaných dvoch dní. Za jeho prítomnosť i obohatenie farnosti o nového diakona mu celé farské spoločenstvo na čele s farárom-dekanom Emilom Turiakom vyjadruje veľkú vďačnosť. Poďakovanie patrí aj duchovným otcom, ktorí sa na slávnostiach zúčastňovali a zvlášť tým, ktorí ich aj pripravovali, zabezpečovali a organizovali.

Zdroj: Bratislavská eparchia( TK KBS, ba, ml; pz ) 20221121017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]