[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pohár predsedu KBS vyhralo mužstvo z Lendaku zo Spišskej diecézy
P:3, 21. 11. 2022 11:26, DOM

Hrnčiarovce nad Parnou 21. novembra (TK KBS) Mužstvo z Lendaku zo Spišskej diecézy vyhralo celoslovenský futsalový turnaj o pohár predsedu KBS, ktorý sa konal v sobotu 19. novembra 2022 v športovej hale v Hrnčiarovciach nad Parnou. Podujatie zorganizovala Rada pre mládež a univerzity KBS v spolupráci s Komisiou pre mládež Trnavskej arcidiecézy. Na turnaji sa zúčastnilo osem družstiev z diecéz a eparchií z celého Slovenska v počte okolo 80 účastníkov.

Športový deň sa začal spoločnou svätou omšou v miestnom kostole sv. Martina, kde sa mladým športovcom prihovoril Juraj Schindler. V športovej hale sa potom odohralo 16 zápasov. Základnú časť tvorili  dve skupiny: A skupina (Poráč, Lendak, Špania Dolina, Žilina) a B skupina (Čierny Balog, Nové Mesto nad Váhom, Radošovce, Terňa).

Priebeh turnaja bol dynamický a sprevádzaný silnými emóciami, ktoré však boli v rozumnej miere a v duchu fair play. Futsalové zápolenie vygradovalo v posledných dvoch zápasoch o medaily, kedy sa v oboch prípadoch rozhodovalo až v penaltovom rozstrele. Víťazom Pohára predsedu KBS sa stalo mužstvo z Lendaku zo Spišskej diecézy pred mužstvom z Poráča z Košickej eparchie, uviedli organizátori.

Tretie miesto obsadili chlapci z Čierneho Balogu z Rožňavskej diecézy po napínavom zápase s Novým Mestom nad Váhom z Trnavskej arcidiecézy. Putovný pohár víťazom odovzdali Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS a o. Juraj Schindler, predseda Komisie pre mládež Trnavskej arcidiecézy.

„Turnaj sa konal v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež. Chceme aj skrze šport, spoločenstvo a neformálny čas ukázať mladým, že sme tu pre nich. Veľmi ďakujem i miestnemu farárovi Jozefovi Kamanovi a jeho farníkom, ktorí pripravili vynikajúce pohostenie, ktoré ocenili i samotní hráči,“ hovorí Juraj Schindler.

Organizátori ďakujú všetkým hráčom, farnostiam, rozhodcovi, fanúšikom i všetkým, ktorí prispeli ku kvalitnému priebehu celého podujatia v duchu priateľstva i bratského spoločenstva.

Týždeň Cirkvi pre mládež sa uskutočňuje v čase, ktorý je z historického pohľadu spojený s odvážnym konaním mladých ľudí v roku 1989, ktorí nebojácne bojovali za slobodu a zmenu vtedajšieho systému.

Rada pre mládež a univerzity, ktorá spolu s rôznymi oraganizáciami tieto podujatia zastrešuje, je zriadená Konferenciou biskupov Slovenska ako výraz svojej pastierskej starostlivosti na skúmanie a riešenie otázok súvisiacich s mládežou a univerzitami. Počas roka pre mladých organizuje rozličné celoslovenské i diecézne aktivity.

V nasledujúcich mesiacoch má pred sebou najmä prípravu na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia v Lisabone v auguste 2023.( TK KBS, js, ml; pz ) 20221121015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]