[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Registrácia mladých Slovákov na SDM do Lisabonu sa začne 30. novembra
P:3, 21. 11. 2022 10:25, DOM

Bratislava 21. novembra (TK KBS) Pri príležitosti ukončenia Týždňa Cirkvi pre mládež a Svetového dňa mládeže sa Rada pre mládež a univerzity KBS rozhodla oznámiť oficiálny dátum začiatku registrácie mladých slovenských pútnikov na najbližšie Svetové dni mládeže v Lisabone. 

„Je mi veľkou cťou, že pri príležitosti 37. Svetového dňa mládeže sláveného na diecéznej úrovni môžem oznámiť dátum spustenia slovenskej registrácie, ktorým bude streda 30. novembra 2022. Registrácia bude prebiehať elektronicky na webe www.svetovednimladeze.sk“, uviedol Matúš Reiner tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

Lisabon, velky obrazok

Prvým oficiálnym prihláseným na Svetové dni mládeže v Portugalsku sa stal pápež František, ktorý pri tejto príležitosti uviedol: „Drahá mládež, pozývam vás, aby ste sa na toto stretnutie zaregistrovali. Po dlhej dobe... znovu objavíme radosť z bratského objatia medzi národmi a generáciami, ktoré tak veľmi potrebujeme!“

Slovenský organizačný tím sa príprave Svetových dní mládeže venuje už niekoľko týždňov. Najbližších 10 dní budú na stránke www.svetovednimladeze.sk, facebookovom profile, ako aj novozriadenom Instagrame postupne pribúdať informácie, ktoré odprezentujú posledné Svetové dni mládeže v Paname, ako aj tie nadchádzajúce v portugalskom Lisabone.

„Verím, že aj prostredníctvom pripravenej aktuálnej kampane nadchneme mladých pre účasť na Svetových dňoch mládeže. Podujatia, ktoré budú pozývať mladých na Svetové dni mládeže, plánujeme vo viacerých slovenských mestách aj na jar 2023“, doplnil Matúš Reiner.

Svetové dni mládeže sú stretnutím, ktoré organizuje Katolícka cirkev. Spája mladých ľudí z celého sveta - katolíkov, kresťanov iných vyznaní a všetkých ľudí dobrej vôle.

Predsedá im Svätý Otec a slávia sa každé dva až tri roky. Po prvýkrát sa uskutočnili z vôle sv. Jána Pavla II. v roku 1986 v Ríme. Ich cieľom je ukázať živú vieru v Ježiša Krista. Majú tiež podporovať angažovanosť mladých v Cirkvi, radovať sa z viery a premýšľať o odkaze, ktorý vždy vyberá pápež. 

SDM v Lisabone sa pôvodne mali konať v roku 2022, no v dôsledku pandémie sa presunuli na august 2023. Ich mottom sú slová z Evanjelia podľa Lukáša: «Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa» (1,39). Mladí Slováci sa začali na SDM chystať po letnom Národnom stretnutí mládeže T22 v Trenčíne.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20221121010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]