[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku vyšla knižná novinka s názvom Pápež František deťom
P:3, 16. 11. 2022 11:18, DOM

Bratislava 16. november (TK KBS)  Vydavateľstvo Nové mesto prináša pápežove myšlienky obohatené o citlivé ilustrácie českej autorky Evy Šimonovej, ktoré pozývajú deti a s nimi aj ich rodičov vstúpiť do sveta hodnôt, ako sú jedinečnosť a odlišnosť každého človeka, starostlivosť o prírodu, dar viery, krása rodiny či citlivosť na chudobných. Ako už napovedá samotný názov knihy Pápež František deťom, primárne oslovuje detského čitateľa a jemným, chápavým jazykom mu odovzdáva posolstvo lásky, ktoré je charakteristickou črtou pápeža Františka.

„Všetko sa začína doma. Rodina je prvým miestom odovzdávania viery, výchovy k dobru a  vzájomnej úcte. Čoskoro sa začne Advent a veríme, že aj tieto pápežove myšlienky môžu byť pre rodinu stmeľujúcim prvkom, príležitosťou rozprávať sa a počúvať sa navzájom, otvárať aj také citlivé témy, ako je napríklad odpustenie či prijatie iných, odlišných od nás,“ hovorí Katarína Jančišinová, editorka Vydavateľstva Nové mesto.

Napriek tomu, že redakcia mala možnosť prevziať už hotovú knihu zo zahraničia, rozhodla sa pre autentické autorské dielo, ku ktorému ju inšpirovala práve návšteva pápeža Františka na Slovensku. Dôležitým prvkom bola voľba ilustrátorky, ktorá by dokázala obsiahnuť hlbokú tematiku s citom, fantáziou a v súlade s bohatou paletou prezentovaných hodnôt.

„Na začiatku som mala obavy, lebo rozhodne nešlo o jednoduché zadanie. Niektoré myšlienky som vnímala ako zložitejšie pre detského čitateľa. O to väčšia bola moja úloha, aby som mu ich cez ilustráciu priblížila,“ vraví pre nm.sk ilustrátorka Eva Šimonová, ktorá všetkých dvanásť obrázkov namaľovala akrylovými farbami, štetcom, grafickým valčekom a špachtľou. Detaily dotvorila pastelkami a ceruzkou.

Výsledok vystihuje atmosféru založenú na odovzdávaní odkazu Svätého Otca. Deti poteší, že postavy sú rôznej pleti, odlišného veku, životného stavu či vierovyznania. „Chceli sme, aby boli plné života, lásky a vyjadrovali vzťahy v rozličnosti, ktorá nás nerozdeľuje, ale spája,“ dodáva Katarína Jančišinová.

Knihu Pápež František deťom si môžu záujemcovia zakúpiť v predpredaji na stránke www.nm.sk/obchod. Kniha stihne prísť do Vianoc, zasiela sa už po 1. 12. 2022.

TK KBS informoval Ján Heriban( TK KBS, jhe, ml; pz ) 20221116024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]