[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svedectvo manželov je povzbudením aj pre kňazov, zaznelo v Rodinkove
P:3, 09. 11. 2022 15:16, DOM

Belušské Slatiny 9. novembra (TK KBS) V Rodinkove - centre prijatia pre rodiny v blízkosti Belušských Slatín - sa začiatkom novembra uskutočnil duchovno-formačný víkend pre manželov aktívnych v príprave mladých a snúbencov na manželstvo. Podujatia sa zúčastnilo 28 párov, ktoré pôsobia v šiestich dekanátnych tímoch v Spišskej diecéze. Spolu s rodičmi  zavítalo do Rodinkova aj viac než 60  detí.

Mottom duchovno-formačného víkendu, ktorý sa pre pandémiu Covid-19 uskutočnil po dvojročnej prestávke, boli slová sv. apoštola Pavla: "On nás spasil a povolal svätým povolaním.“ Nosnou témou víkendu bolo povolanie k manželstvu, predpoklady platného a dobrého manželstva. V kontexte témy sa účastníkom prihovoril súdny vikár Spišskej diecézy Marek Tomaga.

V prednáške priblížil základné témy týkajúce sa manželského práva akými sú napr. manželské prekážky, vady manželského súhlasu či proces na vyhlásenie nulity manželstva. V rámci programu vystúpil aj Roman Seko, riaditeľ Sekcie pre rodinu a koordinátor pastorácie rodín a prípravy snúbencov v Žilinskej diecéze, ktorý sa s lektormi podelil o skúsenosti so snúbeneckou prípravou vo svojej diecéze.

Róbert Neupauer, kňaz  poverený pastoráciou manželov a rodín v Spišskej diecéze lektorom predmanželskej prípravy  predstavil dokument Dikastéria pre laikov a rodinu Katechumenátne itineráre pre manželský život ako aj pripravovanú príručku Malá cesta kresťanských manželov venujúcu sa hlbšiemu vovedeniu do tajomstva sviatosti manželstva.

Podľa jeho slov je nesmierne cenné, že sa manželia rozhodli slúžiť mladým ľuďom pripravujúcim sa na život v manželstve.  „Svedectvo ich verne prežívaného manželského života prehlbované vierou v živého Boha je však povzbudením, svetlom a pomocou aj pre nás kňazov“, doplnil Neupauer. 

Rodinkovo, kurz, manzelia

Súčasťou programu bola aj eucharistická adorácia s obnovením manželských sľubov  a návšteva pútnického miesta na hore Butkov. „Pre manželov, ktorí slúžia, je dôležité vzájomne sa povzbudiť, budovať spoločenstvo a zatiahnuť na hlbinu“, uviedla Eva z liptovského tímu. V Spišskej diecéze sú kurzy pre snúbencov dostupné už viac ako desať rokov a bližšie informácie o nich sú na www.domanzelstva.sk

TK KBS informoval Pavel Izrael( TK KBS, pav, ml; pz ) 20221109035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]