[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Košiciach sa konala dušičková modlitbová reťaz za nenarodené deti
P:3, 04. 11. 2022 09:44, DOM

Košice 4. novembra (TK KBS) V Košiciach sa 3. novembra po trinásty raz uskutočnila dušičková modlitbová reťaz za nenarodené deti. V tomto roku akcia prebieha pred budovou zdravotníckeho zariadenia na Brigádnickej ul. 2, kde sa vykonávajú umelé potraty. Nasledoval program pozostávajúci zo svätej omše za život v Kostole Kráľovnej pokoja, Košice-Juh a krížová cesta so sviecami v rukách pred monoblokom nemocnice na Rastislavovej ulici.

Samotných modlitieb pred zdravotníckym zariadením sa zúčastnilo vyše deväťdesiat ľudí v skupinkách. „Pokojnou a modlitbovou prítomnosťou pred budovou, kde sa konajú potraty zviditeľňujeme nenarodené deti i autoritu Boha nad každým človekom. Naliehame na uznanie práva na život pre všetkých. Zmierňujeme opustenosť matiek a ich detí, ktoré majú byť vydané na potrat. Vybrali sme si tento dušičkový čas, kedy sa koná aj akcia Sviečka za nenarodené deti a celkovo naše nastavenie zamerané na zosnulých.

Preto považujeme za dôležité nasmerovať pozornosť aj na deti, ktoré sa nestihli narodiť. Ale pomáhame takouto akciou aj rodičom, ktorým zomreli deti pri spontánnom potrate, aby si takto spomenuli na svoje deti a takýmto spôsobom im vyjadrili lásku,“ uviedol koordinátor aktivít na ochranu života nenarodených Dušan Škurla.

Celokošickú svätú omšu za život v Kostole Kráľovnej pokoja celebroval košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč. Ako uviedol vo svojom príhovore – každý život, ktorý raz vznikol, už nikdy nezanikne: „Je obdivuhodné ako mnohí aktivisti prichádzajú pred nemocničné zariadenia i do verejného priestoru, aby modlitbou a prejaveným postojom napomáhali k zmene, obráteniu a pokániu. Nech Boh naďalej požehnáva tieto aktivity a nech všetkým dá veľa síl a odvahy. Robme všetko preto, aby sa nemuseli násilne zastaviť presýpacie hodiny nijakého začatého života.

Svojimi vlastnými postojmi máme svedčiť, že život nie je úsečka, ale polpriamka, ktorá sa raz začala a nikdy neskončí bez ohľadu na to, či jej niekto chce urobiť koniec. A robme všetko preto, aby sme aj tých, ktorí  vlastnou vôľou spôsobujú tento koniec pozemského života bezbranných ľudí, privádzali k pokániu; či sú to lekári, personál, mamy, otcovia, zlí radcovia v kľúčových životných rozhodnutiach.

Avšak aj ich život má hodnotu v nekonečnej večnosti, aj oni sú tie zatúlané ovečky, pre ktoré sa oplatí zanechať  99 spravodlivých a ponúkať im Božie milosrdenstvo pochádzajúce od dobrého pastiera, Ježiša Krista.“ 

Posledné dni sa na viacerých miestach Slovenska v Dubnici nad Váhom, Krompachoch či Sobranciach požehnávali hroby a pamätníky nenarodeným. Podobné projekty sa pripravujú aj v Prešove a Vranove nad Topľou.

TK KBS informoval Jaroslav Fabian( TK KBS, jfa, ml; pz ) 20221104033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]