[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nenapadní hrdinovia pozývajú všimnúť si príbehy "víťazov" vo večnosti
P:3, 02. 11. 2022 10:04, DOM

Bratislava 2. novembra (TK KBS) Občianske združenie Nenápadní hrdinovia pozýva ľudí dobrej vôle k zamysleniu sa nad životným príbehom ľudí, ktorí nás predišli do večnosti.

„Práve dnes a v tieto dni, keď pôjdete vo svojej rodnej obci alebo v inom meste či mieste na cintorín, tak popremýšľajte, či je tam pochovaný človek, ktorého príklad v oblasti vedy, techniky či svätosti presahuje hranice vašej obce, regiónu,“ uvádza. „Napíšte nán alebo natočte krátky rozhovor doma, či pri hrobe danej osoby, prečo práve tento človek je podľa vás víťazom,“ pokračuje.

„Ak by som mal vybrať troch víťazov v svätosti za moju rodnú obec, tak by som napísal asi toto - Štefan Barnáš, biskup, mučeník. Zomrel na následky väzenia vo veku 64 rokov. Jeho príklad priťahuje. V obci vzniklo aj OZ Chápať srdcom podľa vzoru jeho biskupského hesla. Štefan Soľava, gymnazista, násťročný. Zomrel tragicky pri autonehode spolu so svojim otcom. Bol príkladom modlitby, túžil sa stať kňazom. Maroško, žiak základnej školy, miništrant. Zomrel hneď po svätej omši,“ hovorí predseda združenia Nenápadní hrdinovia František Neupaeur.

Združenie vyzýva, aby sme týchto "víťazov" hľadali a zaznamenali ich príbeh. „Ak ich nájdete, tak nam napíšte do občianskeho združenia Nenápadní hrdinovia na adresu: vitazi@november89.eu. Ideálne vo formáte: obec, meno a priezvisko daného človeka, oblasť (veda, politický väzeň, svätec a i.), stručná charakteristika daného človeka. Ak sa vám podarí poslať nám príbeh nenápadného hrdinu z vašej obce, regiónu, tak vás radi odmeníme aj vecnými cenami, ak nám napíšte takúto krátku charakteristku do 15. novembra 2022,“ uvádza.

„Rímske príslovie hovorí „Čo sa nenapísalo, to sa nestalo.“ Nedovoľme, aby mená tých, ktorých sme poznali a vieme o ich svätosti života, diele, činnosti... ostali zabudnuté, stratené, bezmenné. Je to otázkou zodpovednosti a ešte viac vďačnosti. Patrí sa poďakovať! Naučme sa aj krátkou zmienkou o víťazov prejaviť vďačnosť za ich zápas v ich osobnom živote, a tak často aj v tom našom,“ dodáva združenie.( TK KBS, fn, ml; pz ) 20221102028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]