[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 28. 01. 2023   Meniny má Alfonz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Za deti bez domova a vojnové siroty - novembrový úmysel Svätého Otca
P:3, 01. 11. 2022 11:50, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 1. novembra (RV) Modlitbový úmysel Svätého Otca Františka na mesiac november v rámci Svetovej siete modlitby pápeža (Apoštolát modlitby) znie: „Modlime sa za trpiace deti, najmä za deti bez domova, za siroty, za obete vojen, aby mali istotu, že sa im dostane vzdelania, a aby mohli zažiť rodinnú lásku“.

V novembrovom videu Apoštolátu modlitby sa pápež František, ako zvyčajne v španielčine, prihovára veriacim zapojeným do modlitbovej siete týmito slovami:

„Ešte stále sú tu milióny detí, chlapcov a dievčat, ktorí trpia a žijú v podmienkach veľmi podobných otroctvu. Nie sú číslami: sú ľudskými bytosťami s menom, vlastnou tvárou, s identitou, ktorú im dal Boh.

Príliš často zabúdame na našu zodpovednosť a zatvárame oči pred vykorisťovaním týchto detí, ktoré nemajú právo ani sa hrať, ani sa učiť, ani snívať. Nemajú ani teplo rodiny.

Každé dieťa na okraji spoločnosti, opustené svojou rodinou, bez školského vzdelávania, bez lekárskej starostlivosti, je výkrikom! Volaním, ktoré stúpa k Bohu a obžalúva systém, ktorý sme my dospelí vytvorili.

Opustené dieťa je naša vina. Nesmieme viac dovoliť, aby sa cítili osamelé a opustené. Potrebujú sa vzdelávať a cítiť lásku rodiny, aby vedeli, že Boh na nich nezabúda.

Modlime sa, aby chlapci a dievčatá, ktorí trpia, deti, ktoré žijú na ulici, obete vojen a siroty, mali prístup k vzdelaniu a mohli znovu objaviť lásku rodiny.“

Miestny úmysel: za mladých svedkov viery

Úmysel, ktorý na mesiac november vybrali slovenskí biskupi znie:

„Aby mladí dokázali byť opravdivými Kristovými svedkami.“( TK KBS, RV, mh, jb; rp ) 20221101005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Top témy
Všetky

Zomrel emeritný pápež Benedikt XVI.

Pápež František v Afrike

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23