[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Trojkráľová koleda pre deti v Afrike bude zameraná na projekty v Etiópii
P:3, 25. 10. 2022 12:15, DOM

Bratislava 25. októbra (TK KBS) Pápežské misijné diela na Slovensku ponúkajú príležitosť koledovať pre Misijné dielo detí v Afrike. Trojkráľová koleda pre deti v Afrike bude v tomto roku zameraná na projekty v Etiópii. Môže prebiehať dvomi spôsobmi - koledovanie počas vianočného obdobia návštevou príbytkov či koledovaním na záver svätých omší počas sviatku Troch kráľov 6. januára 2023, kedy budeme sláviť Misijný deň detí. Bližšie informácie, ako sa zaregistrovať, je možné nájsť na stránke PMD.

„Trojkráľoví koledníci sú skutoční králi. Majú odvahu a prinášajú radosť do života ostatných. Byť koledníkom znamená prekonať sám seba. Ak máš aspoň 18 rokov, zaregistruj svoju skupinku a pošleme ti pokladničku aj materiál na koledovanie. Ešte predtým si vypýtaj súhlas správcu vašej farnosti. Koledníci sú malými misionármi,“ avizuje Ivan Kňaze, národný riaditeľ Pápežských misjných diel na Slovensku. Materiály na Trojkráľovú koledu - pokladničku koledy a ikonu betlehemskýich jasličiek - sú na stránke PMD, kde je možné nájsť aj adventnú večernú modlitbu pre všetky rodiny farnosti, deviatnik pre deti pred Misijným dňom detí, náramky pre deti ako darček z Misijného dňa detí – 6. január 2023 plagát a liturgický balíček. 

„Do Trojkráľovej koledy a aj Misijného dňa detí môžete zapojiť čo najviac detí a koledníkov. Tam, kde vo farnostiach neprebehla verejná zbierka Dobrej noviny, môže sa uskutočniť koledovanie v kostole v rámci Trojkráľovej koledy spojené so zbierkou pre projekty Misijného diela detí v Afrike. Tento rok koledujeme pre Etiópiu. Samozrejme, ak vzhľadom na množstvo zbierok a iné dôvody zbierka nebude, slávenie Misijného dňa detí má aj tak veľký význam v tom, aby si deti uvedomili, že vo svete žijú ich rovesníci, ktorí sa majú oveľa horšie,“ dodal Kňaze. 

Pápežské misijné diela sú ústredná organizácia Katolíckej cirkvi, ktorá sa stará o rast a rozvoj celej misijnej cirkvi. Vo veriacich rozvíja misijného ducha a organizuje finančnú pomoc pre zahraničné misie.

Bližšie informácie je možné nájsť na internetovej stránke misijnediela.sk.( TK KBS, ikn, pmd, ml; pz ) 20221025022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]