[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícka spojená škola sv. Mikuláša získala IT techniku za 16 tisíc eur
P:3, 17. 10. 2022 14:36, DOM

Prešov 17. októbra (TK KBS) Katolícku spojenú školu sv. Mikuláša v Prešove navštívil v piatok zástupca Taipeiu (Taiwanj) na Slovensku David Nan-Yang Lee a v rámci spolupráce so školou odovzdal riaditeľovi Marcelovi Tkáčovi ako dar výpočtovú techniku pre študentov v hodnote 16 tisíc eur. „Študenti budú pracovať na projektoch, v rámci ktorých môžu zisťovať ako premýšľajú a pracujú odborníci v jednej z najúspešnejších krajín sveta či už ide o technologický priemysel, alebo iné odvetvia,“ povedal riaditeľ školy Marcel Tkáč, ktorý pred niekoľkými rokmi sám navštívil Taiwan.

Počas slávnostného odovzdania počítačov a ďalšej techniky sa študentom prihovoril aj zástupca Taipeiu David Nan-Yang Lee, s ktorým študenti neskôr diskutovali o odborných témach a o tom ako môžu Taiwan a Slovenko spolupracovať. Študenti i pedagógovia sa tiež predstavili s hudobným programom.  Projekt „Taiwan – krajina úspešných“, ktorý škola začína realizovať sa môže uskutočniť vďaka poslankyni Európskeho parlamentu Miriam Lexmann: „Som veľmi vďačná za tento veľký dar, vďaka ktorému od dnes budú študenti nielen využívať nové počítače a ďalšie vybavenie na modernejšie vzdelávanie, ale začnú pracovať aj na vlastných projektoch, v ktorých budú skúmať úspechy Taiwanu,“ povedala poslankyňa Európskeho parlamentu, ktorá tento dar sprostredkovala. Pôsobí totiž aj ako členka zahraničného výboru Európskeho parlamentu. „Zažiť takúto aktívnu a inšpiratívnu školu je jednoducho radosť,“ uzatvára Lexmann.

Katolícka spojená škola sv. Mikuláša v Prešove vznikla v roku 1991 najprv ako Základná škola sv. Mikuláša a o rok neskôr vzniklo aj Gymnázium sv. Mikuláša. V súčasnosti je na škole viac ako 730 žiakov a študentov a viac ako 80 zamestnancov. Počas viac ako 30 ročnej histórie brány školy doteraz opustilo viac 2500 absolventov. Študenti nášho gymnázia sa pravidelne zúčastňujú medzinárodných vedeckých prehliadok a olympiád odkiaľ si priviezli mnoho významných úspechov a ocenení. Jedným z najvýznamnejších bola zlatá medaila z medzinárodnej chemickej olympiády z roku 2005 na Taiwane, no je tu aj množstvo iných medailí a ocenení z USA (INTEL), Číny, Ruska, Tuniska a mnohých európskych krajín. V tomto roku škola spolupracovala v rámci projektu Erasmus plus so školou z ďalekého Islandu.

TK KBS informoval Marcel Tkáč( TK KBS, mtk; ml ) 20221017034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]