[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pavlínska farnosť v Trnave sa duchovne spojila s mariánskou Fatimou
P:3, 17. 10. 2022 13:36, DOM

Trnava 17. októbr (TK KBS) Aj v tomto roku sa počas októbra pavlínska farnosť v Trnave na Tulipáne duchovne spojila s mariánskym pútnickým miestom vo Fatime. Svätej omši predsedal P. Wieslaw Zajac, OSPPE, predstavený pavlínskej komunity a zároveň farár v Trnave na Tulipáne. Na začiatku svätej omše privítal všetkých zhromaždených a v úvodných slovách pripomenul udalosti, ktoré sa stali 13. októbra, keď sa Panna Mária poslednýkrát zjavila fatimským deťom. Kazateľom bol P. Gregor Wach, OSPPE. Ten počas homílie poukázal na Pannu Máriu, ktorú nám Ježiš Kristus dal ako našu matku, tú, u ktorej môžeme hľadať útechu a ochranu. Veriacich povzbudil k úcte k Panne Márii, ktorá sa zvlášť v mesiaci októbri prejavuje modlitbou svätého ruženca.

Po ukončení eucharistie sa veriaci zhromaždili pred kostolom, kde sa začala mariánska procesia, spojená s modlitbou posvätného ruženca, ktorú viedli členovia ružencového bratstva.  Po ukončení procesie sa všetkým zhromaždeným prihovoril P. Gregor Wach, OSPPE, všetkým zhromaždeným sa poďakoval za spoluúčasť na tejto pobožnosti a následne udelil požehnane. Na úplný záver pobožnosti veriaci odspievali mariánsku antifónu Maria Regina Mundi. V pavlínskej farnosti v Trnave na Tulipáne sa každý rok od mesiaca mája až do októbra konajú práve v trinásty deň fatimské pobožnosti. Tieto pobožnosti pripomínajú zjavenia Panny Márie trom fatimským deťom, ktoré sa stali rovnako  vždy v trinásty deň mesiaca a ktoré mali svoj začiatok v mesiaci máji. Výnimkou bol mesiac august, keď sa Panna Mária zjavila až v devätnásty deň, pretože deti boli v čase zjavenia uväznené. Posledné zjavenie bolo 13. októbra.

TK KBS br. Grzegorz Oskwarek OSPPE( TK KBS, go; ml ) 20221017031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]