[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 24. 09. 2023   Meniny má Ľuboš, Ľubor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

O dva týždne začína Godzone tour 2022, opäť sľubuje jedinečný program
P:3, 10. 10. 2022 11:45, DOM

Bratislava 10. októbra (TK KBS) Už o dva týždne - v pondelok 24. októbra začína séria evanjelizačných koncertov Godzone tour 2022. Stále je možnosť stať sa súčasťou Godzone tímu v jednotlivých českých a slovenských mestách. Už štrnásty krát sa uskutoční Godzone tour, tento rok bez kapacitných obmedzení a naživo. Koncerty sa uskutočnia v štyroch slovenských a dvoch českých mestách. Koncerty sú určené hlavne pre mladú generáciu, program ale určite osloví všetky vekové kategórie. Organizátori pozývajú účastníkov, aby na toto podujatie zobrali priateľov, známych či členov rodiny.

„Prijali sme tému, ktorá uprostred okolností, v ktorých žijeme, uprostred tlakov doby a situácií, kedy sa zdá, že sa máme len stiahnuť a tak trochu chrániť seba, prestať snívať a zápasiť o rôzne veci. Verím, že je potrebné zvolať: Nevzdávaj to! Toto je téma, ktorá prichádza na Godzone tour 2022. Dnes je tu príležitosť znova sa povzbudiť a znova nájsť nádej. Obnoviť zápal a horlivosť o Božie kráľovstvo. Alebo len prísť sa spolu s nami modliť za Slovensko, Česko, za národ, za ľudí a pozvať ďalších ľudí, priateľov, kamarátov, aby sme sa spoločne stretli a v prvom rade s Bohom," hovorí riaditeľ projektu Július Slovák.

Kde a kedy sa bude konať Godzone tour?

Godzone tour sa bude konať už od 24. do 29. októbra. Celá séria koncertov začne v Prahe, bude pokračovať cez Ostravu a následne bude v Žiline, Prešove, Banskej Bystrici a nakoniec v Bratislave. V každom meste sa koncert bude odohrávať v čase od 18:00 do 21:00. Aj tento rok je vstup na podujatie bezplatný.  Na Godzone tour bude aj tento rok zaujímavý program.

Základnou kapelou bude kapela ESPÉ s hosťami, ale prítomní budú aj špeciálni hostia, ako je napríklad kapela Alive z Čiech či írsky skladateľ žijúci na Slovensku James Evans, ktorý bude mať so svojou kapelou akustický vstup. Okrem účinkujúcich zo spoločenstva SP je medzi hosťami Katarína Jurová, ktorá je z východoslovenského spoločenstva MaranaTha. Súčasťou koncertov budú aj 4 raperi, s ktorými organizátori pripravujú niekoľko piesní. Po minuloročnom turné sa opäť na pódiu objavia aj deti, tentokrát vo forme detského zboru.

Na pódiu budeme môcť vidieť aj rôznych profesionálnych tanečníkov, performerov a divadelníkov, ktorí s projektom Godzone spolupracujú už dlhodobo. Z tanečníkov stojí za to spomenúť Ivanu Antolovú, ktorá tancuje aj v Národnom divadle a na Novej scéne. V tíme je tiež Pavol Danko, ktorý sa venuje scénickému tancu.

Staňte sa členom Godzone tímu vo svojom meste

Projekt Godzone ponúka zapojiť sa do Godzone tour v konkrétnom meste. Stačí sa prihlásiť ako tzv. lokálny dobrovoľník a vybrať si z viacerých tímov, ako napríklad stavba, balenie, dobročinná aktivita v meste a ďalšie. Viac informácii ako aj formulár na prihlásenie je možné nájsť na tour.godzone.sk.

Na tour sa dá dostať aj spoločným autobusom

Aj tento rok sa organizujú tzv. tour busy, ktorými sa účastníci môžu dopraviť na koncert aj z odľahlejších miest. Tour busy si spoločenstvá a farnosti organizujú samostatne a v prípade záujmu môže byť propagovaný aj na stránke tour.godzone.sk.

Ako to celé vzniklo?

Prvé turné sa uskutočnilo už v roku 2009. O rok neskôr vznikol projekt Godzone, ktorý pokračoval v realizácii evanjelizačných koncertov. Cieľom Godzone tour je prinášať evanjelium novým, a to kreatívnym a moderným spôsobom, čím chce prilákať a zaujať hlavne mladých ľudí. Účastníci večerných koncertov majú možnosť vidieť bohatý program s hudobno-tanečnými vstupmi, chválové modlitby, tiež jedinečné príbehy a svedectvá ľudí z celého Slovenska a kvalitnú prepracovanú videoprodukciu.

Projekt Godzone je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi projektu sú katolícky kňazi - Ján Buc, Ondrej Chrvala a Dominik Markoš.

TK KBS informovala Kristína Vrábová( TK KBS, kvr; ml ) 20221010023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]