[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny sa venujú modlitbe ruženca a Božiemu milosrdenstvu
P:3, 05. 10. 2022 09:30, DOM

Bratislava 5. októbra (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny (40/2022). Venujú sa téme modlitby ruženca a Božieho milosrdenstva.

Rozprávajú sa s dominikánom Matejom Jurajom Šulikom, promótorom ruženca pre Slovensko. „Rozjímať nad jednotlivými tajomstvami Ježišovho života je viac než len spomienka. Spomienka môže pominúť, po viacerých opakovaniach sa stane nudnou a ja ju vypustím. Ruženec je stretnutie s Kristom, ktorý je živý, nie je spomienka, nie je ani minulosť,“ hovorí dominikán.

Odborník na dogmatickú teológiu Anton Adam pripomína, že hoci má modlitba ruženca mariánsky charakter, je kristocentrická. Krása ruženca je podľa neho v prepojení Máriinho života s Kristom. Pri ruženci tak môžeme vnímať, aké potrebné je orodovanie našej nebeskej Matky u Syna.

Katolícke noviny sa venujú tiež osobnosti sestry Faustíny Kowalskej. O poľskej svätici, ktorá bola veľkou apoštolkou Božieho milosrdenstva hovorí v rozhovore jej nasledovníčka sestra Benediktína Fečová z košickej komunity Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva. Tá priblížila aj misiu ich rehole, do ktorej patrila i sestra Faustína.

Pri téme Božieho milosrdenstva ostávajú Katolícke noviny aj v reportáži z farnosti na košickom Sídlisku KVP. Práve odtiaľ sa prostredníctvom modlitby a rozjímania dennodenne šíri v priamych televíznych prenosoch Božie milosrdenstvo. Vďaka tomu túto sídliskovú farnosť pozná celé Slovensko.

V rubrike Duchovná obnova môžete nahliadnuť do citlivej duše svätej Faustíny Kowalskej prostredníctvom zápiskov z jej Denníčka. Komentáre k vybraným pasážam pripravila sestra Alžbeta Mikušová.

Katolícke noviny približujú aj projekt Povolaným nablízku. Ide o kurz rozlišovania povolania, ktorý ponúkajú sestry dominikánky dievčatám a mladým ženám vo veku 18 – 34 rokov. Má im pomôcť nájsť odpoveď na otázky, k čomu ich Boh povoláva a či je ich miesto v manželstve alebo v zasvätenom živote.

TK KBS informoval Ján Lauko( TK KBS, jla, ml; pz ) 20221005015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]