[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Milión detí sa bude 18. októbra modliť ruženec za pokoj a mier vo svete
P:3, 03. 10. 2022 12:00, DOM

Bratislava 3. októbra (TK KBS) Medzinárodná pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi opäť pozýva farnosti, škôlky, školy a rodiny, aby sa zapojili do každoročnej modlitbovej iniciatívy „Milión detí sa modlí ruženec", ktorá sa uskutoční 18. októbra. Kardinál Mauro Piacenza, prezident nadácie ACN upresňuje, že cieľom tejto modlitby je vyprosovať pokoj a jednotu na celom svete. Kampaň má zároveň povzbudiť deti a mladých ľudí k dôvere v Boha v ťažkých časoch.

Témou tohto ročníka je láska Nebeského Otca, ktorý túži zachrániť všetky národy a priviesť ich k sebe. Nadácia ACN chce osobitným spôsobom zveriť všetky miesta, kde dnes ľudia nemôžu žiť v pokoji, do všemocných rúk Stvoriteľa, na príhovor Panny Márie. Ide najmä o krajiny, v ktorých vládne násilie, vojna či veľká chudoba - ako je Nigéria, Mjanmarsko, Ukrajina, Pakistan, ale i celé regióny, ako Blízky východ a Sahel v Afrike.

K účasti na modlitbe v minulých rokoch povzbudil deti celého sveta aj pápež František. Účasť detí je každoročne vysoká. „Tie najpozitívnejšie ohlasy, ktoré dostávame, k nám často prichádzajú práve z regiónov, kde je mier najpotrebnejší. Je obzvlášť dojímavé vedieť, že v Iraku, Sýrii, Bielorusku či Mjanmarsku sa deti spájajú v modlitbe s tými v portugalskej Fatime, v Kanade či v USA. Dáva nám to nádej, že láska, ktorá vychádza z viery, môže zvíťaziť nad násilím," hovorí otec Martin Maria Barta, duchovný asistent nadácie.

Farnostiam, školám, rodinám a ďalším komunitám ponúka webová stránka pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi aj tento rok bezplatný modlitbový materiál. Okrem modlitby je možné stiahnuť si aj vyobrazenie podobenstva o márnotratnom synovi, ktoré približuje Božie milosrdenstvo a povzbudzuje nás vykročiť k nemu v dôvere milovaných detí. Tieto materiály a ďalšie informácie sú dostupné na webovej stránke www.miliondeti.sk.

Počiatky modlitbovej iniciatívy "Milión detí sa modlí ruženec" siahajú do roku 2005, keď sa v hlavnom meste Venezuely Caracase skupina detí modlila sa ruženec. Okoloidúci dospelí si pri tom spomenuli na slová pátra Pia, ktorý raz povedal: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení." Odvtedy sa iniciatíva rýchlo rozšírila a stala sa celosvetovou udalosťou.

Zdroj: Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi, Lucia Froncová( TK KBS, acn, lfr; ml ) 20221003031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]