[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vďaka Adopcii na diaľku® podporili slovenskí veriaci 200 detí na Kube
P:3, 30. 09. 2022 16:45, DOM

Bratislava 30. septembra (TK KBS) Vďaka projektu Adopcia na diaľku® Slovenskej katolíckej charity podporili slovenskí veriaci doteraz prvých dvesto detí na Kube. Ide o časť výnosu zo zbierky, ktorú vyhlásili biskupi na poďakovanie po návšteve pápeža Františka na Slovensku.

„Doteraz sme na Kubu zaslali prvých 44 700 € z celkovej sumy stotisíc eur,“ uvádza Roman Kortiš, výkonný manažér projektu Adopcia na diaľku®„Pomoc zasiahla prvých 200 detí, ktoré vďaka nej získavajú prístup k základným potrebám akými sú jedlo, zdravotná starostlivosť alebo školské materiály. Verbisti na Kube vďaka podpore zriadili aj pravidelnú potravinovú pomoc pre deti a ich rodiny a prevádzkujú jedálne vo viacerých miestnych diecézach. V ďalších mesiacoch dostane pomoc aj druhá skupina 200 detí a uskutočnia sa ďalšie malé projekty,“ uvádza.

Projekt Adopcia na diaľku® začal plánovať svoje rozšírenie pomoci na ostrovný štát Kuba v roku 2021 ešte pred návštevou Svätého Otca na Slovensku. Pomoc je možná vďaka misionárom zo Spoločnosti Božieho Slova, ktorí na Kube pomáhajú a pôsobia už viac ako desaťročie. Sú partnerom, ktorý na mieste sprostredkúva našu pomoc deťom a rodinám.

Slovenská katolícka charita komunikuje s pátrom Lukášom Mizerákom, SVD. „Je v kontakte so všetkými deťmi, ktoré zapája do tejto pomoci. Postupne nám posiela dotazníky a fotografie detí. Podpora chlapcov a dievčat sa neskončí po vyčerpaní daru od KBS. Do pomoci na Kube sa totiž postupne zapájajú aj darcovia zo Slovenska a „adoptujú“ si deti na diaľku.

Takto sa Kuba zaraďuje medzi ďalších 7 krajín, v ktorých projekt Adopcia na diaľku® pôsobí už viac ako 25 rokov. Do krajiny plánujeme aj vycestovať aby sme darcom priniesli autentické príbehy a obrazy z každodenného života podporovaných detí. Cestu plánujeme až po niekoľkých mesiacoch od začiatku pomoci aby už bola časť podpory zrealizovaná a mohli sme vidieť jej výsledky,“ hovorí Kortiš.

„Pápež František počas svojej návštevy povzbudil všetkých nás k pomoci núdznym nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Rozrastajúcu pomoc na Kube preto vnímame hlavne ako ovocie jeho cesty na Slovensko. Sme vďační Konferencii biskupov Slovenska za výraznú finančnú pomoc, povzbudenie a modlitby, ktorými podporili a podporujú projekt Adopcia na diaľku® na Kube,“ dodal Kortiš.

Slovenskí veriaci vyzbierali minulý rok v kostoloch na pomoc sociálne slabším rodinám na Kube 600 000 eur. Zbierka je jedným z plodov návštevy Svätého Otca, ktorý opakovane upriamuje pozornosť na našich bratov a sestry, ktorí sú v núdzi alebo zaostali na ceste. Zároveň dali biskupi k dispozícii Svätému Otcovi časť zbierky, ktorú nedávno zorganizovali na Slovensku na pomoc Ukrajine.( TK KBS, ml; pz ) 20220930018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]