[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 28. 02. 2024   Meniny má Zlatica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Iniciatíva Kresťan na vidieku chystá seminár Formovať budúcnosť vidieka
P:3, 27. 09. 2022 09:22, DOM

Bratislava 27. septembra (TK KBS) Iniciatíva Kresťan na vidieku pozýva na seminár s hosťami z Nemecka, Poľska a Slovenska, ktorí sa podelia o dlhoročné aj medzinárodné skúsenosti v téme rozvoja dedín. Ponúknu nielen informácie, ale aj inšpiráciu do ďalšej práce. Na seminári budú hovoriť zapojení sa aktívnych kresťanov do živej a efektívnej spolupráce medzi farnosťou a obcou. Seminár bude v dňoch 6. - 8. októbra 2022 v Spišskej Starej Vsi. 

Seminár bude mať dve nosné témy. Prvou je „Obec a farnosť v spoločnej zodpovednosti za ľudí vo vidieckych oblastiach“. „Farské spoločenstvá sú stále dôležitým prvkom v našich dedinách. Opakovane sa vynára otázka spolupráce medzi obcou a farnosťou. Z tohto dôvodu chceme predstaviť inšpiratívny projekt diecézy Augsburg a chceme v slovenských pomeroch hľadať cesty spolupráce oboch inštitúcií v našich obciach,“ avizujú organizátori. Druhá téma znie „Rozvoj dediny z celistvého, udržateľného pohľadu“. „Ak má byť rozvoj dediny udržateľný a viesť k čím rovnocennejším životným podmienkam na vidieku voči mestu, je potrebný celistvý prístup, zahrnutie všetkých oblastí. Preto predstavíme stratégie a postupy, inšpiratívne myšlienky a možnosti využitia vo vlastnej dedine. Prednášajúci majú širokú medzinárodnú skúsenosť. A chceme sa poučiť a inšpirovať aj na príklade konkrétnych projektov v dvoch poľských dedinách,“ uvádza iniciatíva Kresťan na vidieku.

Hosťami budú prof. Holger Magel (čestný predseda Bavorskej akadémie pre vidiek; bývalý riadny profesor pre pozemkové úpravy a rozvoj vidieka "otec" Bavorského programu na obnovu dedín), prof. Jacek M. Pijanowski (Poľnohospodárska univerzita Krakov, Predseda spoločnosti pre rozvoj vidieka), teológThomas Stark (biskupstvo Augsburg, referent rozvoja obce, Projekt "Cirkev a obec" región Unterallgäu) a farár v Novej Lesnej Anton Ziolkovský. Prihlásiť sa je potrebné do 29. septembra 2022 prostredníctvom prihlasovacieho formulára. 

TK KBS informovala Bernadeta Zacherová( TK KBS, bza, ml; pz ) 20220927015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]