[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 26. 06. 2024   Meniny má Adriana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Medzi nové formáty televízie Lux patrí aj relácia s názvom „EDEN“
P:3, 22. 09. 2022 13:49, DOM

Bratislava 22. septembra (TK KBS) Medzi nové formáty katolíckej televízie LUXux patrí od septembra aj relácia EDEN. Moderátor Pavol Danko v nej predstavuje stromy a kvety Svätého písma a pozýva odhaliť tajomstvá kláštorných záhrad. Relácia EDEN má svoj vysielací čas každú druhú sobotu o 18:00 a dá sa nájsť aj v televíznom archíve a na YouTube kanáli.

„V knihe Genezis čítame, že Boh vysadil v Edene raj, kde dal vyrásť zo zeme stromom všetkých druhov, na pohľad krásnym a na jedenie chutným. Svätopisci nešetrili pri svojich veršoch kvetmi, ani stromami. Pred očami nám tak z Písma vyrastajú céder, agát, myrta, oliva, cyprus, granátovník, brest či jedľa. Priam detektívne rozuzlenie starozákonného príbehu o Zuzane súvisí so stromami  - s lentyškom a dubom. Zachej musí vyliezť na strom, aby zbadal Majstra  a sám Ježiš používa vo svojich dokonalých príkladoch ľalie, horčičné zrnko aj figovník," hovorí o novej relácii autor Pavol Danko. „Ježiš nás vyzýva byť dobrými stromami, sadenými pri vode, čo prinášajú ovocie v pravý čas, ich lístie nikdy nevädne a darí sa im všetko, čo podniknú,“ dodáva Danko.

V reláciách Eden postupne predstaví dub, olivu, granátovník, figovník, céder, vinič, ale aj obilie, poľné kvety a bodľačie. „Z akého stromu bol Ježišov kríž? Čo bola zázračná manna na púšti? Aké rastliny majú výraznú vôňu a dajú sa použiť ako kadidlo? Prečo je v erbe milosrdných bratov granátové jablko? V relácii Eden budeme hľadať odpovede aj na takéto otázky,“ vysvetľuje autor projektu Pavol Danko.

Relácia EDEN má svoj vysielací čas každú druhú sobotu o 18:00 a dá sa nájsť aj v televíznom archíve a na YouTube kanáli. Nadväzuje na tri predchádzajúce projekty Tv Lux, v ktorých moderátor Pavol Danko spájal poznanie a prírodné vedy s krásou stvorenstva a Božím geniálnym plánom - chemické Väzby, matematické Vzťahy a biologické VneMY.

Zdroj: TV LUX, Pavol Danko( TK KBS, lux, pda, ml; pz ) 20220922018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]