[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 04. 2024   Meniny má Fedor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Týždeň kresťanskej kultúry sa bude venovať otázke jednoty v spoločnosti
P:3, 21. 09. 2022 10:48, DOM

Žilina 21. septembra (TK KBS) „Aká jednota?“ - hľadanie odpovedí na túto otázku je ústrednou témou 13. ročníka multižánrového ekumenického festivalu Týždeň kresťanskej kultúry, ktorý bude od 24. septembra do 2. októbra v Žiline. „Po dvoch pandemických rokoch sme dúfali, že príde pokojný čas a 13. ročník nášho festivalu sa bude konať v atmosfére slobody, kreativity a budovania. Máme rok 2022 a opäť dostane prívlastok krízový. Spoločnosť je naďalej rozdelená a mnohí volajú po jej znovuzjednotení. Chceme k tomu aj my prispieť.  Ideme opäť hľadať, čo nás spája a pýtame sa, akú jednotu vlastne potrebujeme a na akej sme schopní pracovať,“ povedal riaditeľ festivalu Dušan Václav. Medzi hosťami festivalu budú aj riaditeľ projektu Godzone Július Slovák a moderátor Štefan Chrappa, známy aj pod pseudonymom Pišta Vandal.

Festival otvorí v sobotu 24. septembra prehliadka žilinskej Katedrály Najsvätejšej Trojice, ktorá je aj súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva. „Naša tradičná multižánrovosť a ekumenická spolupráca pozývajú na podujatia umelecké, historické, intelektuálne, evanjelizačné, turistické aj sociálne. V programe je okrem iného vernisáž výstavy drevorezieb autora Jaroslava Mieresa či verejné čítanie Biblie v uliciach mesta. S prácou Diecéznej charity Žilina a projektom Hlinený dukát sa môžu záujemcovia zoznámiť v piatok 30. septembra na Mariánskom námestí,“ uviedol riaditeľ festivalu.

Zilina, Tyzden krestanskej kultury, plagat

Týždeň kresťanskej kultúry je multižánrovým, kultúrnym a evanjelizačným festivalom s históriou od roku 2009, kedy sa konal nultý ročník. Organizujú ho Inštitút Communio a EKUZA. Inštitút Communio je neziskovou organizáciou. Do jej portfólia patria okrem Týždňa kresťanskej kultúry aj ďalšie aktivity ekumenického charakteru - vydáva mesačník Naša Žilinská diecéza, organizuje diskusie na duchovné a spoločenské témy. EKUZA je neformálne združenie cirkví pôsobiacich v Žiline. Vzniklo v roku 1999. Okrem Týždňa kresťanskej kultúry každoročne organizuje v meste Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, modlitby za mesto počas Staromestských slávností alebo modlitby žien.

TK KBS informoval Zdeno Pupík( TK KBS, dva, ml; pz ) 20220921021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]