[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bober povzbudil farnosti k októbrovým ružencovým pobožnostiam
P:3, 20. 09. 2022 13:05, DOM

Košice 20. septembra (TK KBS) Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober povzbudil kňazov, aby počas mesiaca október viedli vo farnostiach arcidiecézy "ružencové pobožnosti". Urobil tak v najnovšom informačnom liste ACTA. Zároveň avizuje, aby veriaci prišli na Celodiecéznu odpustovú slávnosť Ružencovej Panny Márie, ktorá bude 1. a 2. októbra 2022 v Obišovciach.

„Chcem vás požiadať i povzbudiť k tomu, aby sa konali ružencové pobožnosti spolu s kňazom v každej farnosti, a nielen vo farskom kostole. Všetci vnímame, aký veľký príklad mariánskej úcty nám dáva pápež František svojím zastavením sa pred obrazom či sochou Panny Márie, zverením každej svojej cesty a svojich krokov do jej materinskej ochrany.

Akým silným povzbudením je kňaz vo farnosti, ktorý pred vyobrazením Panny Márie sa spolu s veriacimi modlí, aby jeho farnosť bola na príhovor Ježišovej matky chránená pred zlom a pokušeniami, aby veriaci na jej príhovor boli posilňovaní vo chvíľach utrpenia, aby v ľudskom srdci a vo svete nechýbal pokoj a vzájomná láska. Spoločná modlitba ruženca zjednocuje farnosť v spoločnom kráčaní k Bohu, v nasledovaní Ježiša a v úsilí o svätosť, ako nám to svojím životom ukázala naša nebeská Matka.

Som si istý, že každý z nás kňazov má ruženec. Pridajme sa k tým, ktorí – ako povzbudzuje pápež František – budú ho stále nosiť so sebou vo vreckách. Tak ho budeme mať vždy po ruke, aby sme ružencom prosili za našich blízkych – živých i zosnulých, za zverených veriacich, za problémy nášho sveta. A prosím vás, nezabúdajme ani na spolubratov v kňazstve. Ďakujem vám aj za každú modlitbu, ktorou sprevádzate moju službu. Uisťujem vás, že ste súčasťou mojej modlitby ruženca," povzbudzuje arcibiskup Bober.( TK KBS, bbo, ml; pz ) 20220920027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]