[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Misijné diela ponúkajú na október 2022 ikonu Matky ustavičnej pomoci 
P:3, 12. 09. 2022 11:42, DOM

Bratislava 12. septembra (TK KBS) Pápežské misijné diela ponúkajú na misijný mesiac október možnosť získať kópiu ikony Matky ustavičnej pomoci. Patrí k najznámejším obrazom Panny Márie na svete. 

Veľkým ctiteľom Matky ustavičnej pomoci bol pápež Ján Pavol II., ktorý počas svojej návštevy 30. júna 1991 v Kostole svätého Alfonza v Ríme povzbudzoval redemptoristov a veriacich k prehĺbeniu úcty k obrazu Matky ustavičnej pomoci a príhovor zakončil slovami: „Tak ako dieťa Ježiš, ktoré obdivujeme na tomto uctievanom obraze, aj my chceme držať tvoju ruku. Nechýba ti ani sila, ani dobrota, aby si nám pomohla v každej núdzi, v každej potrebe. To je tvoja hodina! Príď nám na pomoc, buď nám útočiskom a nádejou! Amen.“

„Modlitba pred ikonou Matky ustavičnej pomoci vo vašich príbytkoch vám pomôže vyjsť z vašich prílišných starosti a smútkov. Modliť sa môžete denne počas misijného mesiaca októbra, ale aspoň raz za týždeň," hovorí národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze. „Zaregistrujte sa a pošleme vám ikonu Matky ustavičnej pomoci (tlačenú na tvrdší papier) a texty na domácu pobožnosť. Môžete ju objednať aj pre svojich známych. Pomôžete tým svetovým misiám a ženám v Kongu, za ktoré sa modlíme. Kto môže, nech prispeje aj finančnou podporou," dodal Kňaze. Registrácia je TU (do 30. septembra 2022). Ikony budú posielať koncom septembra.

Príbeh ikony Matky ustavičnej pomoci v podaní Rastislava Dluhého

Pápežské misijné diela na Slovensku doteraz ponúkli niekoľko domácich pobožností. Bola to napríklad k dispozícii modlitba Poklona krížu s tzv. Damiánskym krížom, ktorý sprevádzal svätého Františka či pobožnosť s Ikonou Ježišovej tváre.  Pápežské misijné diela sú ústredná organizácia Katolíckej cirkvi, ktorá sa stará o rast a rozvoj celej misijnej cirkvi. Vo veriacich rozvíja misijného ducha a organizuje finančnú pomoc pre zahraničné misie.

Zdroj: misijnediela.sk ( TK KBS, pmd, ikn; ml ) 20220912025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]