[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratislava bude hostiť v októbri medzinárodnú konferenciu o synodalite
P:3, 09. 09. 2022 12:40, DOM

Bratislava 9. septembra (TK KBS)  V októbri pricestuje na Slovensko generálny sekretár Medzinárodnej teologickej komisie Mons. Piero Coda, jeden z najvýznamnejších teológov súčasnosti. Mons. Coda vystúpi s prednáškou na tému Synodálna obnova života a misie Cirkvi: myslenie, spiritualita, rozlišovanie. Prednáška bude súčasťou konferencie, ktorú pripravuje Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave v spolupráci s Vydavateľstvom Nové mesto a Slovenskou spoločnosťou pre katolícku teológiu. Uskutoční sa v piatok 21. októbra 2022 v Bratislave. Konferencia bude v slovenskom a talianskom jazyku. Je potrebné sa zaregistrovať tu a na mieste uhradiť účastnícky poplatok.

Bratislava, konferencia, synoda, plagat

Podujatie je určené širokej odbornej i laickej verejnosti. Jeho súčasťou bude aj aplikácia synodálnej obnovy v oblasti myslenia, spirituality, komunikácie, pastorácie a ďalších perspektív synody na Slovensku. S príspevkom vystúpia: Peter Volek (Katolícka univerzita v Ružomberku), Katarzyna Wasiutyńska (Univerzita Adama Mickiewicza, Poznaň), Pál Tóth (Univerzitný inštitút Sophia, Loppiano), Ľudovít Pokojný (farár, Záhorská Bystrica) a Juraj Vittek (Univerzita Komenského, Bratislava). Účastníci si popoludní budú môcť vybrať jednu z dvoch paralelných sekcií prednášok slovenských teológov.

V čase návštevy Mons. Piera Codu v Bratislave vydá Vydavateľstvo Nové mesto jeho dve knihy. Prvou budú prednášky zamerané na podstatu teologického učenia určené najmä tým, ktorí nemajú poznatky v tejto oblasti, pod názvom Božie meno je Láska. Druhou publikáciou bude zbierka základných autorových textov o trojičnej ontológii Žiť a myslieť v Trojici, ktorá je výsledkom jeho najnovšej tvorby. Obe publikácie sa dostanú k čitateľom v októbri. Mons. Piero Coda je generálnym sekretárom Medzinárodnej teologickej komisie, členom Teologickej komisie Synody biskupov, konzultantom rôznych vatikánskych dikastérií, univerzitným profesorom a aktuálne jedným z najvýznamnejších svetových teológov.

TK KBS informoval Ján Heriban( TK KBS, jh, ml; pz ) 20220909024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]