[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Zvolenský pozýva rok po návšteve pápeža na púť do Šaštína 
P:3, 07. 09. 2022 14:37, DOM

Bratislava 7. septembra (TK KBS) Cirkev na Slovensku oslávi rok po návšteve pápeža Františka na Slovensku v Šaštíne. 

Konferencia biskupov Slovenska a Bratislavská arcidiecéza pozývajú pripomenúť si jedinečnú návštevu pápeža Františka a jej prvé výročie účasťou na púti k Sedembolestnej Panne Márii, ktorá sa uskutoční 15. septembra 2022 v Šaštíne a zúčastnili sa vo veľkom počte na slávnostnej svätej omši, ktorá sa začne o 10:00. Hlavným celebrantom bude nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Na Národnú púť k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína pozýva osobitným listom aj bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. List, ktorý bol vložený v Katolíckych novinách, prinášame v plnom znení. 

Milí priatelia, bratia a sestry v Kristovi, milí mariánski ctitelia, 

s osobitnou radosťou vás všetkým pozývam na národnú mariánsku púť do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie, našej nebeskej patrónky, v Šaštíne - Strážach, ktorá sa uskutoční 15. septembra 2022. 

V myšlienkach sa vraciame k nášmu minuloročnému stretnutiu a púti v Šaštíne pri príležitosti slávnosti Sedembolestnej Panny Márie, keď hlavným pútnikom bol Svätý Otec František, ktorý nás viedol svojimi krokmi, svojou prítomnosťou a svojimi slovami svedectva viery a mariánskej úcty. 

V tomto roku nadviažeme na duchovne podnety z minuloročnej návštevy Svätého Otca Františka, preto naše duchovné stretnutie pri Sedembolestnej chceme viesť v zmysle hlavnej myšlienky: So Sedembolestnou a svätým Jozefom na ceste za Ježišom. 

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, bude hlavnej svätej omši 15. septembra 2022 o 10:00 predsedať nitriansky biskup Viliam Judák, ktorý sa nám prihovorí aj v homílii. 

Prežívame mimoriadne náročné obdobie, pociťujeme to v celej spoločnosti, v našich rodinách i v našom osobnom živote. Duchovné spoločenstvo pútnikov v Šaštíne je každý rok jedinečným miestom, kde sa vieme na príhovor Sedembolestnej jednoduchšie otvoriť a prijať Božie podnety do nášho svedomia. 

Využime túto vynikajúcu príležitosti, putujme do národnej svätyne v Šaštíne, stretnime sa tam spoločne aj tento rok na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie. Teším sa na Vašu prítomnosť.  Nech vás a vašich blízkych na príhovor Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska chráni a posilňuje náš vzkriesený Pán. 

Mons. Stanislav Zvolenský 
bratislavský arcibiskup metropolita Program Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne

Sastin, plagat, 2022, narodna put

Slováci už oddávna prechovávali úctu a dôveru k Božej Matke Sedembolestnej. Prvé chrámy zasvätené práve Panne Márii sa začali objavovať na našom území po roku 1250, po odchode Tatárov. Úcta k Sedembolestnej Panne Márii u Slovákov sa začala prijatím kresťanstva od vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda. Národná svätyňa Bazilika Sedembolestnej Panny Márie je súčasťou rímskokatolíckej farnosti v Šaštíne, ktorú spravuje rehoľa Pavlínov.( TK KBS, ml; pz ) 20220907022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]