[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Haľko začal rok po návšteve pápeža novénu k Sedembolestnej
P:3, 07. 09. 2022 09:40, DOM

Bratislava/Šaštín 7. septembra (TK KBS) Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko začal v utorok novénu pred Národnou púťou k Sedembolestnej Panne Márii, ktorú tradične slávime 15. septembra. Spojená bude s každodennou svätou omšou s tematickým príhovorom v Národnej svätyni Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

V novéne predstaví mozaiky Panny Márie zostavenú podľa príhovoru, ktorý v Šaštíne predniesol pápež František pred rokom. „Budeme analyzovať charakteristiky či tituly Ježišovej matky, ako ich vtedy vyjadril Petrov nástupca. Pripomenieme si tým nielen prvé výročie od jeho vzácnej návštevy, ale aj prehĺbime úctu k Matke Božej,“ vysvetlil biskup Haľko.

Príhovor Svätého Otca v Šaštíne (15. 9. 2021)

Témou prvého uvažovania bola téma Mária ako matka. „Je to prvý titul, ktorý vo svojom príhovore prisúdil Panne Márie. Všetky ostatné z neho vyplývajú. Všetky ostatné sú dôsledkom toho, že ona je naša matka. A matka je tým, že nám daruje Ježiša. To je základná vlastnosť matky, že sa daruje sama a daruje všetko, čo má. Čo v tomto prípade znamená, že nám Panna Mária dáva, daruje svojho syna,“ povedal.

Prijať Ježiša od Márie ako dar a prijať Máriu od Ježiša ako dar. To je podľa biskupa Haľka základný cieľ začínajúcej novény. „To sú dva vnútorne neoddeliteľné a vnútorne neoddeliteľne prepojené dary. Tento cieľ prijať do hĺbky nášho vnútra ako dary sa pokúsime s Božou pomocou skladať mozaiky Panny Márie, ako nám predstavil počas príhovoru, ktorý predniesol 15. septembra 2021,“ uviedol.

V ďalších dňoch predstaví biskup Haľko Máriu ako cestu, vzor, orodovnicu, ikonu, pútničku, matku prorokovania a súcitu a v predvečer Národnej púte matku Bolestnú. Prvý príhovor je možné nájsť v podcaste biskupa Haľka. Sväté omše s príhovorom prináša naživo aj Rádio Mária a a Youtube kanáli Baziliky Sedembolestnej Panny Márie (Štúdio 7BOLESTNÁ).( TK KBS, ml; pz ) 20220907019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]