[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 04. 2024   Meniny má Marcel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenský kňaz Marián Kašaj odchádza na misie do Samburu v Keni
P:3, 06. 09. 2022 15:20, DOM

Košice 6. septembra (RV) Vo štvrtok 15. septembra, na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, odchádza kňaz Marián Kašaj z Košickej arcidiecézy na misie do regiónu Samburu v Keni. Ako kňaz fidei donum bude tri roky pôsobiť u Jarumalských misionárov v Diecéze Maralal.

Vyslanie do Kene zastrešuje eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, ktoré cez kolednícku akciu Dobrá novina spolupracuje s jarumalskými misionármi od roku 2018 na projektoch podpory obživy miestnych komunít a vzdelávania žien a dievčat. Poslaním tejto juhoamerickej kongregácie pôvodom z Kolumbie je hlásať evanjelium medzi najchudobnejšími a ísť tam, kam nik iný nechce ísť. Celosvetovo pôsobia „jarumalci“ na Pobreží Slonoviny, v Angole, Kambodži, Thajsku, v Amazónii, Kolumbii, Ekvádore, Bolívii, Španielsku a v Spojených štátoch v newyorskom Bronxe. V Keni pôsobia od roku 1982.

Marián Kašaj túto zmenu vo svojom živote víta. Hovorí, že „už pri vysviacke nás kardinál Jozef Tomko povzbudzoval k tomu, aby sme časť svojej kňazskej služby venovali aj ľuďom za hranicami Slovenska. Misijný rozmer je v každom z nás a u mňa ešte viac tento záujem rástol cez počúvanie Božieho slova, ktoré neustále povzbudzuje vykročiť. Tiež to boli slova pápeža Františka, ktorý hovorí, aby sme išli aj na periférie. V neposlednom rade to boli aj mnohé stretnutia s dobrovoľníkmi, ktorí sa premenení vracali z projektov Dobrej noviny.“

V júni tohto roku oslávil 20 rokov v kňazskej službe, počas ktorých sa okrem farskej pastorácie venoval aj univerzitným študentom v Prešove a deťom a mladým v eRku. Je členom duchovno-pastoračnej komisie eRka a viac ako 10 rokov pôsobil ako kňaz v územnom tíme eRka pre východné Slovensko. Úzko spolupracoval pri príprave vysielacích svätých omší koledníkov Dobrej noviny a zastrešoval Arcidiecézne púte detí v Obišovciach. Od roku 2014 pôsobil ako farár v Jenkovciach na východnom Slovensku, odkiaľ jeho kroky povedú do Kene.

Zdroj: eRko - HKSD / Jozef Magda( TK KBS, erko, ml; pz ) 20220906031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]