[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziáni Ján Bendík a Peter Biela zložili v Prešove doživotné rehoľné sľuby
P:3, 06. 09. 2022 13:34, DOM

Prešov 6. septembra (TK KBS) Saleziáni Ján Bendík a Peter Biela zložili 6. septembra v kostole sv. Jána Bosca v Prešove doživotné rehoľné sľuby. Slávnosti predsedal provinciál saleziánov don Peter Timko. Koncelebrovali provinciálny vikár don Peter Jacko a don Ján Jakubov, direktor prešovského strediska. Don Jakubov bol – spolu so saleziánom koadjútorom Jozefom Sivekom – oficiálnym svedkom skladania sľubov.

„To, čo je potrebné hľadať v kresťanstve a v zasvätenom živote nie je nezomrieť, ale vstať z mŕtvych. No smrť je cestou k zmŕtvychvstaniu. (...) So skutočnou smrťou, ktorá spočíva v odriekaní, zasvätený sa dostáva k premene svojej osoby a aj sveta, ktorý ho obklopuje. Zriekaním nezabíja v sebe život, ale ho zachraňuje a privádza ho do neba,“ povedal v homílii provinciál.

Do prípravy, ktorá sa niesla v pokojnej atmosfére, bola zaangažovaná celá prešovská komunita. Sv. omšu svojím spevom doprevádzali mladí zo strediska a na záver bolo pre všetkých pripravené pohostenie.

Ján Bendík bude nasledujúce štyri roky študentom teológie v Jeruzaleme. Doživotnú profesiu skladal ako kandidát na kňazstvo. Peter Biela aktuálne patrí do medzinárodnej komunity v Turíne, kde sa spoločne s ďalšími spolubratmi pripravuje na službu mladým a celej Cirkvi ako kňaz. V septembri nastúpi do 3. ročníka teologického štúdia na Pápežskej saleziánskej univerzite v Turíne.

Zdroj: saleziani.sk( TK KBS, sal, ml; pz ) 20220906030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]