[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Organizácia Mary’s Meals spustila virtuálny beh, ktorým mení príbehy detí
P:3, 06. 09. 2022 08:05, DOM

Bratislava 6. septembra (TK KBS) Charitatívna organizácia Mary’s Meals, ktorá poskytuje jedlo v školách deťom najnúdznejších krajín sveta, pozýva aj tento rok zapojiť sa do charitatívneho behu. Štvrtý ročník podujatia Mary’s Meals Charity Run pozýva ľudí bežať alebo kráčať za štartovné 18,30 eur. Práve táto suma zabezpečí jedlo v škole pre 1 dieťa na celý školský rok. Takýmto spôsobom vie každý účastník behu zmeniť príbeh hladujúcemu dieťaťu.

Organizácia pre všetkých bežcov pripravila dve možnosti, ako sa zapojiť. Prvou je virtuálny beh, ktorý sa dá odbehnúť kdekoľvek na Slovensku či vo svete. Stačí sa zaregistrovať, zaplatiť štartovné a vybrať si trasu. Dĺžky jednotlivých trás sú inšpirované vzdialenosťami, ktoré dennodenne kráčajú konkrétne deti cestou do školy. „Je to symbolika. Chceme, aby sa bežci ešte viac stotožnili s tým, komu pomáhajú. Napríklad Biandr každé ráno kráča do školy 8 km, Famatta dokonca 16 km. To všetko kvôli jedlu a vzdelaniu, ktoré ich tam čaká. Musí byť naozaj silné vedieť, že odbehnutím takejto trasy sa bežec postará o jedlo pre ďalšieho školáka“, konštatuje jedna z organizátorov Alexandra Murínová. Virtuálny beh je možné odbehnúť kedykoľvek od 5. do 25. septembra 2022.

Druhá ponuka je pre bežcov, ktorí si radi urobia výlet do tatranskej prírody. Mary’s Meals 17. 9. chystá v Tatranskej Lomnici aj klasický beh. Osemkilometrov dlhá trasa, odbehnutá s tým najlepším úmyslom pomôcť hladujúcim deťom, priláka každý rok do Tatier viac ako stovku účastníkov. „Zapojiť sa pozývame naozaj každého. Nie je to o športovom výkone, je to o dobrom skutku, ktorý každý z nás môže urobiť. Ak niekto nevládze bežať, pokojne môže kráčať. Kto sa na beh necíti, môže podporiť Mary’s Meals svojím príspevkom,“ hovorí dobrovoľník Mary’s Meals Slovensko Tomáš Kapičák.

Aby beh motivoval stále viac ľudí, organizácia pripravila aj možnosť bežať ako tím. „Pri virtuálnom behu je možné vytvoriť bežecký tím. Je to skvelá motivácia spojiť sa pre dobrú vec s priateľmi či rodinou. Bežci sa s obľubou pridávajú do tímov. Minulý rok sme tu mali tím, ktorý mal viac ako 100 členov,“ dopĺňa Kapičák.

Charitatívny beh Mary’s Meals Charity Run je organizovaný na podporu projektu Mary’s Meals. Ten poskytuje jedlo v školách už viac ako 2,2 miliónu detí žijúcim v extrémnej chudobe v 20 krajinách sveta. 100 % zo štartovného putuje na verejnú zbierku určenú na financovanie školského stravovacieho programu Mary’s Meals. Všetky informácie vrátane registrácie je možné nájsť na stránkach www.charityrun.sk alebo www.marysmeals.sk.

TK KBS informoval Adam Skirčák( TK KBS, ask, ml; pz ) 20220906016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]