[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN pozvalo svojich poslucháčov na konci leta do Medžugoria
P:3, 02. 09. 2022 12:22, ZAH

Medžugorie 2. septembra (TK KBS) Na začiatku leta slovenské katolícke rádio Rádio LUMEN pozvalo svojich poslucháčov na pútnický zájazd do Medžugoria. Na pút vyrazili koncom augusta, v týchto dňoch ešte do konca týždňa oddychujú pri mori.

Križevac, Podbrdo, kostol v Medžugorí a najdôležitejšie miesta pre pútnika navštívili poslucháči Rádia LUMEN putujúci do jedného z najznámejších pútnických miest na svete. Atraktivita Medžugoria tkvie hlavne v tom, že zjavenia Panny Márie, ktoré Cirkev stále skúma, sa tam odohrali relatívne nedávno. Medžugorie sa často označuje ako miesto modlitby a pokoja.

Jaroslav Fabian, riaditeľ košického štúdia Rádia LUMEN, tam chodil s deťmi cestou z dovolenky v Chorvátsku na 1-2 dni. Na pozvanie svojho brata Antona Fabiana, kňaza, ktorý sprevádzal duchovne túto púť, sa rozhodol zúčastniť púte aj s manželkou Bernadetou. „Z človeka opadne za tých pár dní to, čo všetko doma nechal. A vidíme dôkazy, že Pán Boh nás má rád,“ hovorí o svojich zážitkoch.

Poslucháčov sprevádzal aj Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o. Svoj čas venoval poslucháčom rádia a pútnikom. „Je tu skvelá partia ľudí, v autobuse tvoríme pekné spoločenstvo, veľa sa rozprávam s poslucháčmi a vôbec nie len o rádiu, ale aj o ich životných situáciách a snažím sa im byť nablízku,“ vysvetlil člen tímu Rádia LUMEN v Medžugorii. 

Z reakcii poslucháčov vyberáme: „Bola som tu už ako dieťa, toto miesto pre mňa veľa znamená. Prosím za pokoj a zdravie pre svoje rodinu. Chcem nájsť niečo, čo sa každého vnútorne dotkne,“ uviedla Ľubomíra. „Chcem sa tu modliť za celú svoju rodinu, oddýchnuť si, načerpať Božie milosti. A hoci som bola v Ríme, v Medžugorií som po prvý raz. Potrebujem sa stíšiť a nabrať silu,“ pridala Zuzana.

TK KBS informoval Ivo Novák( TK KBS, ino, ml; pz ) 20220902030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]