[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Relikvie blahoslaveného Carla Acutisa sa vydali na cestu do Poľska
P:3, 31. 08. 2022 12:29, ZAH

Taliansko/Poľsko 31. augusta (E-kai) Počas nasledujúcich troch mesiacov budú relikvie blahoslaveného Carla Acutisa, mladého Taliana s poľskými koreňmi a jedného z patrónov nadchádzajúcich Svetových dní mládeže, navštevovať poľské diecézy. Minulú nedeľu ich ordinár Assisi, arcibiskup Sorrentino, odovzdal kardinálovi Stanisławovi Dziwiszovi, ktorý je v Taliansku, a v stredu ráno ich do Poľska privezie páter Azariasz Hess OFM, iniciátor a koordinátor peregrinácie.

„Myšlienka púte sa zrodila v súvislosti s budúcoročnými Svetovými dňami mládeže v Lisabone, ktorých je blahoslavený Carlo jedným z patrónov. Chceme pozvať mladých ľudí, aby ho spoznali a nechali sa ním inšpirovať, pretože je to tínedžer, ktorý má svojim súčasníkom čo povedať,“ hovorí bernardín Azariasz Hess v rozhovore pre E-kai.

Zaujalo ma, že Carlo žil svoj obyčajný tínedžerský život neobyčajným spôsobom. Tento chlapec, ktorý pochádzal zo zámožnej rodiny, mal veľa talentov a mohol sa "presadiť" v mnohých smeroch, totiž vsadil celý svoj život na priateľstvo s Ježišom a povedal, že spojenie s ním je "programom jeho života", a tiež nás učil milovať Eucharistiu, ktorú nazval "diaľnicou do neba", uviedol.

Táto jeho jednoduchosť a jedinečnosť je rozpačitá. Myslím si, že aj jeho IT talent a vášeň pre internet, ktorými je známy, môžu byť inšpiráciou pre dnešných mladých ľudí, najmä pre tých, ktorí majú problémy s obmedzeným používaním webu a sociálnych médií. Carlo je vzorom disciplíny a dobrých cieľov pri používaní internetu, dodal.

Zlatý relikviár, pred ktorým sa budú v najbližších týždňoch modliť mladí ľudia v Poľsku, obsahuje relikvie blahoslaveného Carla, a tak je fyzicky najbližšie k srdcu mladého blahoslaveného. Program púte, ktorá sa začne 9. septembra vo svätyni svätého otca Pia vo Varšave (Varšavsko-pražská diecéza), nájdete na webovej stránke Národnej organizačnej kancelárie Svetových dní mládeže: www.sdmpolska.pl.

Zapojí sa do nej 23 diecéz, ktoré vyjadrili ochotu prijať relikvie patróna mladých, a vyvrcholí vigíliou na Jasnej Hore 12. a 13. novembra. Na svojej internetovej stránke CPC Svetových dní mládeže zverejnila aj prehľad, ktorý mladým približuje postavu blahoslaveného a navrhuje pobožnosti, katechézy a stretnutia súvisiace s púťou, ktoré pripravila vatikánska sekcia pre mládež (Zdroj: E-kai).( TK KBS, ekai, ml; pz ) 20220831040   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]