[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Brífing s novým apoštolským nunciom na Slovensku Nicola Girasolim
P:3, 25. 08. 2022 09:00, DOM

Bratislava 25. augusta (TK KBS) V Katedrále sv. Martina v Bratislave slávili za účasti biskupov, kňazov, zasvätených a veriacich svätú omšu pri príležitosti uvedenia Mons. Nicolu Girasoliho do úradu apoštolského nuncia na Slovensku. Prinášame plné znenie brífingu pre médiá.

- Mons. Girasoli, ako sa cítite prvý deň na Slovensku, ako vnímate našu krajinu a ľudí?

Prvý dojem je výborný. Nádherný. Mohol som vidieť tú veľkú živosť v tomto chráme a aká žiarivá je táto krajina. Bol som na Slovensku len raz - pred 26 rokmi. Navštívil som túto krajinu ako turista a vidím veľké zmeny. Pozerám na to s veľkým pohnutím.

- Počas slávnosti ste dali arcibiskupovi Zvolenskému prsteň, prečo ste to urobili?

Pretože si myslím, že symboly potvrdzujú našu vôľu a myslím si, že na začiatku mojej misie tu na Slovensku je dôležité darovať symbolický znak jednoty a lásky, ktorý si zvyčajne vymieňate s niekým, koho milujete, ja som tento symbol spojil so záverom listu, ktorým ma Svätý Otec akredituje k misii pri biskupskej konferencii. Je to znak, ktorý má naznačovať, že budeme kráčať spoločne. Žiaľ, nemohol som čítať svoju homíliu vo vašom krásnom jazyku a chcel som k tomu dodať niečo viac. Takže tento prsteň náš môže spájať. Je to symbolické gesto.

- Chcete v taliančine poslať krátky pozdrav našim poslucháčom?

Predovšetkým všetkých objímam, objatie zo srdca, objatie od pápeža. Objatie zo srdca, pretože začínam túto misiu s veľkou nádejou, s veľkou radosťou a vôľou slúžiť, počúvať, pozerať sa a kráčať. Povedali sme, že autorita Cirkvi, pastieri Cirkvi sú uprostred, nie hore, preto chcem kráčať s vami všetkými a chcem vám poďakovať za vieru, ktorú má Slovensko. Čítal som veľa o tom, že slovenský ľud má veľkú vieru, veľkú tradíciu, má mnohé povolania, to je veľmi dôležité. Teda z mojej strany obdiv a chcel by som každého z vás objať v takomto veľkom objatí.

Ďakujem vám veľmi pekne, dúfam, že sa uvidím pri ďalších príležitostiach, myslím si, že médiá majú úlohu umožniť Cirkvi byť všade prítomnou.

Preložila: Mária Spišiaková( TK KBS, ml, sp; ml ) 20220825015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]