[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bober: Otec kardinál Jozef, ďakujem za vašu za lásku k nám 
P:3, 15. 08. 2022 21:00, DOM

Košice 15. augusta (TK KBS) „Ďakujem všetkým, ktorí sa prišli rozlúčiť s otcom kardinálom Jozefom Tomkom. Mal som slzy v očiach, keď som videl zástupy mnohých, mladých i starých, deti i mládež. Otec kardinál prejavoval celý život lásku k nám, ďakujem mu za to. A ďakujem, že sme sa s ním my rozhodli dôstojne rozlúčiť," hovorí deň pred pohrebom s kardinálom Tomkom Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita. „A ešte jedno ďakujem posielam všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k organizácii celého pohrebu," dodáva pre TK KBS. 

„V utorok, kedy sa rozlúčime s našim otcom kardinálom Jozefom, pozývam všetkých, aby to nebol dôvod smútku, ale nádeje, že sa dostal do rúk Všemohúceho. Veríme, že jeho úmrtie uzaviera síce pozemský život, ale zároveň dúfame - vo viere a v nádeji - že ho čaká vo večnom príbytku v nebi. Ďakujeme za jeho lásku k nám, za jeho vzťahy, ktorými bol ozdobený jeho život. Za jeho vzťah s Bohom, ku ktorému nám neustále ukazoval cestu. Za modlitbu, ku ktorej nás pozval aj na poslednom stretnutí na ďakovnej púti za návštevu Svätého Otca v Ríme," povedal ďalej arcibiskup Bober. 

„Rozlúčme sa s kardinálom Tomkom, našou jedinečnou osobnosťou. Pred úmrtím pozdravil všetkých na Slovensku a dal im - na diaľku z Ríma - svoje požehnanie. Sprevádzajme ho teraz tým našim požehnaním. Tí, ktorí môžete, príďte v utorok do Košíc. Tí, ktorí nemôžete, sledujte rozlúčku s ním prostredníctvom masmédii. Osobitne chorých pozývam k modlitbe za jeho dušu. Odpočinutie večné daj mu, ó, Pane, a svetlo večné nech mu svieti, nech odpočíva v pokoji," povedal TK KBS Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita. 

Pohrebná svätá omša v Košiciach sa uskutoční v utorok 16. augusta. Celebrovať ju bude kardinál a emeritný arcibiskup Dominik Duka z Prahy. 
 ( TK KBS, ml; ml ) 20220815053   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]