[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACM v Košiciach zorganizovalo stretnutie miništrantov z arcidiecézy
P:3, 15. 08. 2022 07:31, DOM

Košice/Prešov 15. augusta (TK KBS) Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach zorganizovalo po dvoch rokoch pandémie v sobotu 13. augusta stretnutie miništrantov Košickej arcidiecézy MIKE 2022. Konalo sa vo farnosti Kráľovnej Pokoja v Prešove na sídlisku III.. Stretnutie sa nieslo v znamení života sv. Tarzícia, patróna všetkých miništrantov. Zúčastnilo sa na ňom približne 200 miništrantov z rôznych farností arcidiecézy od tých najmenších až po tých najväčších. Miništranti prišli so svojimi duchovnými otcami, rodičmi či poverenými osobami z farnosti.

Miništranti sa po registrácii obliekli do miništrantských šiat a pripravili na svätú omšu, ktorú celebroval košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. V homílii povzbudil chlapcov k vzornému miništrovaniu a slúženiu kňazovi vo svojej farnosti pri Pánovom oltári. „Snažte sa vždy chodiť načas na svätú omšu a dôkladne sa pripravte na službu miništrovania.

Nezabúdajte byť slušní a dobrí nielen v kostole, ale aj mimo kostola, najmä v škole a vo svojom okolí, aby ste dokázali osloviť pre Krista aj druhých, svojich spolužiakov či kamarátov, možno aj nepokrstených či neveriacich. Vždy dávajte dobrý príklad podľa vzoru sv. Tarzícia, patróna všetkých miništrantov, ktorý bol akolytom a ochrancom Eucharistie,“ povedal arcibiskup Bober.

Zaspomínal si na svoje miništrovanie z obdobia detstva. Po svätej omši nasledoval rozhovor s arcibiskupom, kde mu miništranti spontánne položili rôzne otázky z jeho života. Arcibiskup Bober ich povzbudil a s ochotou srdca i s úprimnou radosťou im odpovedal na otázky.

Po modlitbe Anjel Pána na pravé poludnie bol pre všetkých pripravený chutný guľáš a občerstvenie. Popoludní nasledoval bohatý program s rôznymi atrakciami.

Pre najmenších bol pripravený skákaci hrad, cukrová vata a chlapci si mohli aj zasúťažiť na siedmych stanovištiach zo života sv. Tarzícia. Prišli aj policajti - psovodi a policajná hliadka, ktorí chlapcom previedli rôzne ukážky z policajných zásahov a predstavili policajnú techniku.

Na stretnutie zavítal aj slovenský reprezentačný hokejista Juraj Valach, ktorý aktuálne pôsobí ako obranca v hokejovom klube Slovan Bratislava. Po úvodnom dialógu s ním sa ho chlapci mohli pýtať rôzne otázky, ktoré ich zaujímali z jeho osobného i športového života. Potom im podpísal hokejovú kartičku a chlapci sa s ním mohli odfotiť.

Neskôr nasledovala tombola, kde bolo odmenených 25 účastníkov hodnotnými cenami. Po nej sa vyhodnotili súťažné stanovišťa a 21 účastníkov bolo odmenených peknými cenami. Celé stretnutie MIKE 2022 sa skončilo modlitbou korunky Božieho milosrdenstva a záverečným Božím požehnaním všetkých prítomných kňazov.

TK KBS informoval Ján Kulan( TK KBS, jku; ml ) 20220815036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]