[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícky kostol pri Denveri zasiahli strely, škody sú za desiatky tisíc dolárov
P:3, 09. 08. 2022 15:53, ZAH

Denver 9. augusta (RV) V katolíckom kostole pri Denveri v sobotu a v pondelok skoro ráno niekto strieľal. Nikto nebol zranený, ale podľa predbežného odhadu streľba spôsobila škody za desiatky tisíc dolárov. Zamestnanci farnosti zdôraznili, že je potrebné modliť sa za páchateľa a že zaistia maximálne bezpečnostné opatrenia.

„Modlíme sa za obrátenie toho, kto to urobil,“ povedal 8. augusta pre agentúru CNA diakon Derrick Johnson z katolíckeho kostola Nanebovzatia Panny Márie. „Ak sa naskytne príležitosť hovoriť s týmto človekom, radi sa s ním porozprávame a nadviažeme dialóg," povedal Johnson po tom, čo farský kostol v okrese Adams County severne od Denveru zasiahli dve rôzne streľby. Vyšetrovanie vedie úrad šerifa v Adams County.

„V skorých ranných hodinách 6. a 8. augusta došlo k dvom samostatným prípadom streľby, ktoré zasiahli vchodové dvere vo farnosti Nanebovzatia,“ spomína Johnson. Bezpečnostné zábery v čase prvého incidentu, povedal diakon, ukazujú „jedného motocyklistu, ktorý prechádzajúc okolo kostola strieľal, domnievame sa, že z pištole“. „Tieto incidenty sa stali po pracovnej dobe,“ povedal Johnson. „Neveríme, že boli namierené na ľudí. Cieľom bol, už z akéhokoľvek dôvodu, kostol.“ Fotografie kostola zaslané agentúre CNA ukazujú poškodenie exteriéru kostola vrátane diery po guľke v okne. Poškodené boli aj dvere a zárubne. Na fotografiách je vidieť rozbité vonkajšie okno nad dvojkrídlovými dverami, pod ktorými je rozbité sklo.

„Najskôr sme ráno objavili tri výstrely, dva do dverí a jeden cez vitrážové sklo na dverách,“ povedal Johnson. „Dve z guliek sme našli a odovzdali šerifovi okresu Adams County.“ „V pondelok ráno bol objavený ďalší zásah guľkou, tentoraz nad dverami, pričom táto zasiahla ochrannú vrstvu vitráže. Strela bola tiež odovzdaná úradu šerifa,“ dodal diakon. Správa o streľbe sa zatiaľ medzi farníkmi nerozšírila, uviedol Johnson, hoci prvý incident sa odohral niekoľko hodín pred slávením sobáša. Johnson chcel, aby farníci vedeli, že zamestnanci farnosti sa postarajú o ich bezpečnosť.

„Absolútne dbáme na bezpečnosť, chceme, aby náš bezpečnostný tím zabezpečil dostatočné pokrytie kamerami a osvetlenie pred kostolom. Urobíme všetko pre to, aby ten, kto to urobil, bol stíhaný,“ povedal pre agentúru CNA. Hoci guľka rozbila jedno vonkajšie okno, nerozbila vitrážové okno za ním. Nedávno boli dokončené dvere na mieru, ktoré stáli 75 000 dolárov. Diakon opísal Farnosť Nanebovzatia ako „veľmi, veľmi starú farnosť“. Farský kostol bol prvýkrát vysvätený v roku 1912, hoci stavba prešla viacerými rekonštrukciami a rozšíreniami, ktoré zahŕňali pôvodnú budovu. Johnson odhadol škody na približne 75 000 dolárov.

Zdroj: CNA / Preložila: Mária Spišiaková( TK KBS, cna, msp; ml ) 20220809059   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]