[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Poslucháči Rádia LUMEN si v projekte Daruj dobrý skutok vyskúšajú adopciu na diaľku
P:3, 25. 07. 2022 17:59, DOM

Bratislava 25. júla (TK KBS) Aj keď si to neuvedomujeme, v porovnaní s väčšinou krajín na svete sa u nás na Slovensku žije veľmi dobre. Deti v chudobných krajinách však majú šancu na lepšie zajtrajšky aj cez adopciu na diaľku, do ktorej sa môžu zapojiť aj ľudia na Slovensku.

Pomôcť vyštudovať, nájsť si prácu a lepšie životné perspektívy. Bez pomoci zo zahraničia by takúto šancu mnohé deti nikdy nedostali. Projekt Slovenskej katolíckej charity im umožňuje získať lepšiu perspektívu na život. Adopcia na diaľku umožňuje s adoptovaným dieťaťom komunikovať listom alebo elektronicky. Adoptívny rodič tak vie o situácii dieťaťa a má podrobný prehľad ako konkrétne je použitá pomoc zo Slovenska.

Skúste to a vyhrajte

Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov do charitnej aktivity: "Skúste si spolu s rodinou prípadne so svojimi známymi adoptovať dieťa na diaľku prostredníctvom Slovenskej katolíckej charity a napíšte nám o tom.

Máte už takúto skúsenosť? Čo všetko viete o svojom adoptovanom dieťati na diaľku?," tak znie druhá letná výzva v projekte Daruj dobrý skutok.

Ozvať sa môžete e-mailom na oukd@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Pridajte heslo DARUJ DOBRÝ SKUTOK.

Ak to stihnete do 15. augusta hráte o sadu atraktívnych cien:

1. Váza s otvorom v tvare slzy

2. Kľúčenka s Pannou Máriou a posvätený drevený ruženec vo vrecúšku s logom Rádia LUMEN

3.Kniha Kuriéri Božieho slova – Marian Szczepanowicz

Mená výhercov a sumár druhej letnej výzvy ponúkne Rádio LUMEN v relácii Od ucha k duchu v sobotu 20. augusta o 20:15.

Pomoc je celoročnou záležitosťou

Projekt Daruj dobrý skutok prebieha na Rádiu LUMEN počas celého roka 2022. Rádio LUMEN ho organizuje spoločne so Slovenskou katolíckou charitou. Spoločným cieľom oboch katolíckych organizácii je priniesť do vysielania príbehy pomoci z prostredia poslucháčov slovenského katolíckeho rádia. V reláciách Od ucha k duchu vždy raz za mesiac charitnú výzvu zosumarizujú a zároveň predstavia bližšie jednu z oblastí práce tímu Slovenskej katolíckej charity.

Projekt sa ukončí na konci roka 2022, keď jeden zapojený poslucháč získa za príbeh z ktorejkoľvek charitnej výzvy atraktívny zájazd.( TK KBS,in; rp ) 20220725030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]