[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 11. 08. 2022   Meniny má Zuzana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziáni don Bosca so SAVIO o.z. spúšťajú prihlasovanie na ročnú misiu
P:3, 19. 07. 2022 10:10, DOMFoto: Archiv Savia


Bratislava 19. júla (TK KBS) Aj tento rok saleziáni don Bosca v spolupráci so SAVIO o.z. spúšťajú prihlasovanie na ročnú misiu. Saleziánske misijné dobrovoľníctvo ponúka mladým ľuďom možnosť darovať rok svojho života v službe chudobným deťom a mladým, spoznať seba samého, svoje hranice, ale aj silné stránky. Takto vyzretý človek, obohatený týmto poznaním, je potom požehnaním pre našu spoločnosť, kam sa po svojej službe vráti.

„Misia ma určite naučila väčšej trpezlivosti, zažil som mnohé situácie, ktoré ma učili, ako reagovať. Nabral som skúsenosti, ktoré možno teraz neviem presne popísať, ale myslím, že ich raz v danej situácii v živote zužitkujem. Uvedomil som si, že nájsť správny a efektívny spôsob pomoci nie je jednoduché. Taktiež mi tento čas pomohol urobiť definitívne rozhodnutie kam nasmerujem svoj život,“ píše dobrovoľník Kristián, ktorý sa začiatkom júna vrátil z misie v Keni, v saleziánskom rehabilitačnom centre Bosco Boys v Nairobi.

Dobrovoľnícky program začína ročnou prípravou na misijnú službu a skladá sa z desiatich víkendových stretnutí. Počas prípravy sa venujeme motiváciám dobrovoľníkov, ale tiež téme zdravotnej prevencie, medzikulturálnych vzťahov či rozvojovej pomoci. „Ak chceme skutočne pomáhať druhým, je potrebné byť kvalifikovaný, musíme prejsť prípravou a to bohatstvo našej ľudskej skúsenosti, si skutočne osvojiť. A na to slúži naša príprava,“ hovorí Štefan Kormančík SDB, predseda SAVIO o.z. a delegát pre saleziánske misie.

Po roku príprav je dobrovoľník dostatočne pripravený na život na saleziánskej misii v krajinách ako Angola, Keňa, Tanzánia, Južný Sudán alebo Luník IX v Košiciach. Pozývame vás vydať sa s nami na DOBROdružnú cestu, na ktorej dostanete viac ako darujete. Záujemcovia sa môžu prihlásiť cez prihlasovací formulár do 20. septembra 2022 a všetky potrebné informácie nájdu na stránke www.savio.sk alebo si môžu prečítať skúsenosti minuloročných dobrovoľníkov na www.dobrovolnic.saleziani.sk. V prípade záujmu o rozhovor s dobrovoľníkmi, ktorí sa aktuálne vrátili zo svojej misie (Tanzánia, Južný Sudán a Keňa), je možné získať bližšie informácie na misie@saleziani.sk alebo telefonicky: +421 903 291 466.

SAVIO je občianske združenie, ktoré saleziánskym štýlom vytvára priestor pre solidaritu s chudobnými a skvalitňuje život mladých v menej rozvinutých krajinách. Prostredníctvom projektov, zbierok a práce dobrovoľníkov pomáhame ľuďom v neľahkej životnej situácii. Práca dobrovoľníkov je priamym prejavom solidarity a neoddeliteľnou súčasťou našich aktivít. Vysielame ich do rôznych krajín a zapájame do programov na Slovensku. 

TK KBS informovala Alžbeta Zelná ( TK KBS, aze, ml; rp ) 20220719016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus