[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN v roku 30. výročia svojho založenia spomína na zakladateľov
P:3, 17. 06. 2022 12:55, DOM

Banská Bystrica 17. júna (TK KBS) Všimli ste si naše každodenné citáty na facebooku Rádia LUMEN? Aktuálny rok je pre slovenské katolícke rádio púťou k 30. výročiu jeho založenia. A tak si pripomína výroky ľudí, ktorí sa pričinili o zrod tohto diela.

Rádio LUMEN na svojom facebookovom profile každé ráno povzbudzuje svojich poslucháčov krátkou myšlienkou v grafickej podobe. Doteraz to boli predovšetkým myšlienky svätcov alebo citáty z duchovných projektov Konferencie biskupov Slovenska. Len nedávno rádio predstavilo špeciálne logo k 30. výročiu svojho založenia. „K doteraz známemu logu sme pridali trojku a spolu so znakom nášho rádia, ktorý tvorí začínajúce písmeno "L" v symbolike slnka (Kristus ako slnko, teda svetlo nášho života), sme docielili náznak čísla 30. Táto grafická úprava ponecháva vyniknúť naše logo, a zároveň k nemu pridáva niečo nové a aktuálne,“ vysvetľuje Jakub Akurátny z marketingového oddelenia, ktorý pripravil špeciálne jubilejné logo.

Nové logo sa objavuje aj na citátoch na facebooku Rádia LUMEN, ktoré v prechádzajúcich týždňoch pripomínali myšlienky Rudolfa Baláža, zosnulého banskobystrického diecézneho biskupa. V aktuálnych dňoch sú na citátoch myšlienky biskupa Pavla (Mária) Hnilicu. „Zaujímavosťou z histórie je fakt, že hoci dnes mnohí pripisujú založenie Rádia LUMEN biskupovi Rudolfovi Balážovi, tvorcom prvotnej myšlienky bol biskup Pavol (Mária) Hnilica. Biskup Baláž naňho nadviazal a stal sa prvým v realizovaní jeho nápadu,a"‘ pripomenula Beata Zemančíková z marketingového oddelenia Rádia LUMEN.

Pozývame aj vás povzbudiť sa myšlienkami ľudí, ktorí už pred 30 rokmi cítili potrebu mať svoje katolícke rádio aj na Slovensku. Nájdete ich na facebooku Rádia LUMEN, píše na webe Rádio LUMEN.( TK KBS, rlu, ml; pz ) 20220617039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]