[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do synody o synodalite sa zapojili členovia Hnutia Svetlo-Život u nás
P:3, 07. 06. 2022 13:21, DOM

Smižany 7. júna (TK KBS) Aj tento rok sa v dňoch 3. - 5. júna 2022  uskutočnila centrálna Oáza Matka (COM) spojená aj s kongregáciou zodpovedných (KZ) Hnutia Svetlo-Život (HSŽ) na Slovensku. V Dome Božieho Milosrdenstva v Smižanoch sa stretlo vyše 40 členov Hnutia,  aby sa duchovne a v modlitbe pripravovali na prázdninový duchovný program a urobili syntézu synodálneho kráčania v rámci Hnutia, ktoré sa zapojilo do synody o synodalite Cirkvi.

Prvý deň stretnutia bol vo svetle otázky, ktorú dal Kristus apoštolovi sv. Petrovi. Aj na adresu účastníkov zaznela otázka: Miluješ Krista? V tichu adorácie sa prítomní mohli zamýšľať nad touto otázkou. Druhý deň bol venovaný plánovaniu letných oáz a iných oázových programov. Tieto prázdniny sa uskutoční 17 duchovných programov pre mládež, rodiny, manželov a dospelých. Do týchto programov sú pripravení animátori, moderátori a kňazi, ktorí s odhodlaním prijímajú službu venovať sa účastníkom duchovných cvičení.

Na stretnutie bol pozvaný aj hosť z Poľska - Damian Kwiatkovski, hlavný moderátor DC v Poľsku, ktorý je zodpovedný za všetky manželské skupiny HSŽ na svete. Prihovoril sa na tému Život vo svetle, čo je aj hlavná téma na nasledujúci formačný rok. Vrcholom druhého dňa COM bola svätá omša, pri ktorej bolo uvedenie nového národného páru Domácej Cirkvi (DC), čo je rodinná vetva HSŽ na Slovensku a nového moderátorského páru diakonie oslobodenia HSŽ a Kruciaty Oslobodenia Človeka.

Pri svätej omši boli odovzdané sviece zodpovedným moderátorom letných oázových programov ako symbol Kristovho svetla, ktorým máme zapaľovať ľudské srdcia. Zaznelo i povzbudenie, aby sme sa otvárali na Ducha Svätému, ktorý nás môže zapaľovať. Pri večernej modlitebnej vigílie zúčastnení spoločne vzývali Ducha Svätého, aby naplnil všetkých členov Hnutia svojou láskou a mocou. Stretnutie vyvrcholilo nedeľným slávením slávnosti Zoslania Ducha Svätého v eucharistickom spoločenstve farskej komunity vo svätyni Božieho Milosrdenstva v Smižanoch.

TK KBS informoval Jozef Heske( TK KBS, jhe; ml ) 20220607026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]