[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 25. 02. 2024   Meniny má Frederik, Frederika      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Skalke nad Váhom bolo zasadnutie Rady pre mládež a univerzity KBS
P:3, 18. 05. 2022 10:53, DOM

Skalka nad Váhom 18. mája (TK KBS) V Skalke nad Váhom sa uskutočnilo druhé zasadnutie Rady pre mládež a univerzity KBS v tomto roku. Stretnutia sa zúčastnilo 32 zástupcov z diecéz a spolupracujúcich organizácií. Najprv sa prítomným prihovoril žilinský biskup Tomáš Galis, predseda Rady pre mládež a univerzity KBS. Úvodné zamyslenie si pripravil kňaz Rožňavskej diecézy Ján Horvát.

Skalka, Rada pre mladez a univerzity

Podujatie sa v prvej časti venovalo príprave Národného stretnutia mládeže T22, ktoré sa uskutoční od 28. do 31. júla 2022 v Trenčíne. Bol predstavený program NSM a pozvánka do spolupráce pri materiálno technickom zabezpečení podujatia. Zároveň všetci členovia Rady boli pozvaní na T22.  V ďalšom bode Daniel Lysý zhrnul poznatky z poslednej konferencii o mládeži, ktorá mala názov Dnešní mladí pre zajtrajšok Cirkvi. Zaznela aj výzva, aby sme to boli my, ktorí vytvárame trendy mladých a nielen hodnotili spätne, kam mladí kráčajú.

V popoludňajšom bloku predstavili diecézy a organizácie uplynulé a pripravované aktivity. Aktivity sa väčšinou nesú v duchu príprav Národného stretnutia mládeže a duchovnou prípravou spojenou s Výšinami. Jedným z projektom je Expedícia X, kde sa spojili Domka, eRko a Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy, kde si prostredníctvom exkurzií centier pre mládež, oratiek a iných miest pre mladých. Navzájom predstavia svoje spirituality, priestory a aktivity. Ostatné organizácie pokračujú v bežných činnostiach ako sú púte mladých, animátorské školy, tábor, formačné programy a stretnutia .

Konferencia biskupov Slovenska zriadila Radu pre mládež a univerzity KBS ako výraz svojej pastierskej starostlivosti na skúmanie a riešenie otázok súvisiacich s mládežou a univerzitami. Rada pre mládež a univerzity KBS pripravuje podklady pre Konferenciu biskupov Slovenska a usmerňuje pastoračné smerovanie a aktivity pre mládež a univerzity na celoslovenskej a diecéznej úrovni.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20220518031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]