[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN otvára novú online poradňu pre rodiny
P:3, 17. 05. 2022 11:29, DOM

Banská Bystrica 17. mája (TK KBS) Potrebujete poradiť v problémoch, ktoré so sebou prináša rodinný život? V čom spočíva manželská spiritualita? Na Facebooku poradí vždy v stredu jezuita Ladislav Csontos. Od stredy 18. mája má Rádio LUMEN veľkú novinku pre svojich online sledovateľov. Na profile Duchovná poradňa Rádia LUMEN na sociálnej sieti Facebook pribudol ďalší kňaz, ktorý bude ochotný odpovedať na otázky o problémoch v rodine. Jezuita Ladislav Csontos si nájde čas vždy v stredu od 13:00 do 14:00, aby poradil poslucháčom. Tí môžu napísať do poradne súkromnú správu.

Téma novej stredajšej poradne je život viery v rodine. Ak potrebujete poradiť v rodinných vzťahoch, v manželskej spiritualite, smelo sa na pátra Ladislava Csontosa obráťte

Ako to funguje?

V duchovnej poradni Rádia LUMEN radí štvorica kňazov od pondelka do štvrtka v stabilnom čase online od 13:00 do 14:00.

V pondelok je online Mons. Ján Duda, odborník na cirkevné právo. V utorok kňaz Pavol Hudák z Domčeka bl. Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, ktorý sa zaoberá problémami mladých ľudí a rodín.

Po novom vždy v stredu aj Ladislav Csontos, pomocník s kresťanským pohľadom na rodinu, a štvoricu uzatvára vo štvrtok aj náboženský redaktor Ján Sabol.

Poradňa kvôli diskrétnosti neprebieha vo vysielaní Rádia LUMEN. Všetko sa deje na sociálnej sieti Facebook. Samotná poradňa je služba slovenského katolíckeho rádia pre poslucháčov aktívnych aj v online svete.

Jezuitu Ladislava Csontosa poznajú poslucháči Rádia LUMEN ako autora manželských a rodinných katechéz. Slovenské katolícke rádio ich vysiela vždy v sobotu o 15:50. V katechézach prináša Ladislav Csontos SJ jedinečný pohľad na rodinu aj cez optiku publikácii pápeža Františka.

Teológ a profesor Ladislav Csontos sa okrem iného venuje aj pastorácii rozvedených, bol súčasťou projektu, v ktorom skúmali, ako zlepšiť stabilitu rodín a pred dvoma rokmi sa stal čestným doktorom Pápežskej teologickej fakulty vo Varšave.( TK KBS, in, rp ) 20220517023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]