[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (19)
P:3, 09. 05. 2022 07:54, DOM

Bratislava 9. mája (TK KBS) Prinášame programové tip vo vysielaní katolíckej televízie LUX, katolíckej rozhlasovej stanice Rádio LUMEN a Rádia Mária (19).

------------------------------------------------

TV LUX

Pondelok 9. mája 2022:
- 14:20 V škole Ducha (Ticho v našom živote)
Duchovná obnova s dp. Ivanom Kňaze nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.
- 20:30 V Samárii pri studni (Môže byť vojna spravodlivá?)
Vojna na Ukrajine žiaľ stále pokračuje a naša spoločnosť, ale aj veriaci sa musíme konfrontovať nielen s utrpením nevinných ľudí, ale aj s mnohými otázkami, ktoré sa dotýkajú našej viery a náuky Katolíckej cirkvi. Vieme, že vojna je zlo, preto vzniká otázka, či vôbec existuje spravodlivá vojna? Môže takúto vojnu podporiť aj Cirkev? A ako sa na vojnové konflikty pozerá medzinárodné právo? S našimi hosťami budeme spoločne hľadať odpovede na tieto otázky v relácii V Samárii pri studni. Moderuje Radovan Pavlík. 
- 21:50 A teraz čo? (Ako rozoznať sektu?)
V dnešnej dobe dezinformácií sa k nám dostávajú ponuky duchovného programu od rôznych neznámych skupín. Ako mám vedieť, či nejde o nejakú sektu?

Utorok 10. mája 2022:
- 13:35 Vaticano
Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.
- 17:00 Posvätné miesta kresťanskej viery (Emauzy - Nikopolis)
Séria dokumentárnych filmov, ktoré mapujú kostoly, chrámy a miesta našej viery.
- 17:30 Akadémia Karola Wotylu – keď študuje celá rodina
Akadémia Karola Wojtylu už od roku 2016 realizuje na Slovensku akademicko-formačný projekt Diplom v rodinnej pastorácii. Účastníkmi Diplomu sú celé rodiny, ktoré počas troch rokov tvoria spoločenstvo pri štúdiu, prechádzkach a rozhovoroch prírodou ako aj pri modlitbe. Viac o tom na čo je štúdium zamerané a ako môže byť do neho zapojená celá rodina sa dozviete v utorok večer v relácii Doma je doma.

Streda 11. mája 2022:
- 8:10 Zabudnuté poklady (Katedrála sv. Martina v Spišskej Kapitule - menej známe zákutia)
Pri slove katedrála si väčšina z nás predstaví monumentálny, bohato zdobený liturgický priestor. O tom, že katedrála bola aj miestom uchovávania duchovných a kultúrnych hodnôt diecézy, sa dozviete z dnešnej časti Zabudnutých pokladov, kde vám predstavíme menej známe zákutia Katedrály sv. Martina v Spišskej Kapitule.
- 16:05 Viera až za hranice sebaobetovania (Kňazi a rehoľníci počas druhej svetovej vojny)
Počas 2. svetovej vojny položili svoje životy za mier mnohí kňazi aj rehoľníci. S hrdinskou odvahou sa postavili proti zverstvám nacizmu. Dokument prináša mnoho archívneho materiálu, dojímavé svedectvá a aj napriek ťažobe témy je posolstvom nádeje.
- 21:50 Peter medzi nami (Svet je chorý nerovnosťou, nádej dáva Ježiš)
„Naša ekonomika je chorá“, upozornil pápež František pri generálnej audiencii. Poukázal na veľkú sociálnu nerovnosť vo svete, ktorá sa pandémiou ešte viac prehĺbila. Všetkých povzbudil prijať dar nádeje, ktorý pochádza od Krista.

Štvrtok 12. mája 2022: 
- 15:00 Hodina milosrdenstva
Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.
- 16:05 Fatima – Výzva Rusku
Dokumentárny film skúma skrytý konflikt medzi fatimskými zjaveniami a pravoslávnym Ruskom. Niekdajší Sovietsky zväz aj súčasné Rusko vnímajú fatimské zjavenia ako expanziu Katolíckej cirkvi. Je to paradoxné, keďže Rusku patrí vo fatimských posolstvách kľúčová rola. A pravoslávni veriaci Fatimu vôbec nepoznajú.
- 21:05 vKontexte (Miloš Lichner SJ: Môže sa pápež pomýliť?)
Priatelia, môže sa vôbec pápež pomýliť? A ak áno, tak v čom sa môže alebo nemôže Svätý Otec mýliť? Kedy a za akých podmienok môže pápež hovoriť neomylne? A ako to je, ak pápež zostarne, viditeľne nemôže a ak by vtedy publikoval nejaký text, ktorý by si nárokoval výsadu neomylnosti. Ak vás, priatelia, zaujíma téma pápežskej neomylnosti, tak vás pozývame sledovať reláciu vKontexte.

Piatok 13. mája 2022:
- 16:05 Kráľovná neba na hore Butkov
Dokument o vzniku a tvorbe najväčšej monumentálnej sochy Panny Márie - Matky milosrdenstva v strednej Európe. Film o vízii, odkaze a poslaní. Ale aj o najmladšom, no zároveň najrýchlejšie sa rozvíjajúcom pútnickom mieste na Slovensku.
- 16:35 Jedna Zambia, jeden národ
Protiklad nádhernej prírodnej scenérie s obrovskou chudobou, ktorá trápi viac ako 60 % obyvateľov. To je jedným z hlavných dôvodov pôsobenia českých Pápežských misijných diel. Tento dokument je práve z oblasti, kde putuje pomoc českých darcov.
- 20:30 Dôkaz viery: Ján Pavol II.
Známu neurochirurgičku, ktorá stratila svoju vieru príčinou rodinnej tragédie, poveria vo Vatikáne, aby potvrdila možný zázrak. Ten sa údajne udial na príhovor Jána Pavla II. Ak by bol uznaný ako pravdivý, čoskoro by povýšili na oltár nového svätca..

Sobota 14. mája 2022:
- 12:20 Akatist k Presvätej Bohorodičke
Záznam Akatistu k Presvätej Bohorodičke z Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne. Akatist vedie vladyka Peter Rusnák, bratislavský eparchiálny biskup.
- 17:05 Quo vadis (Gajdoš na fare)
Držiteľ viacerých ocenení v gajdošských súťažiach - kňaz Peter Matis - pôsobí v podtatranskej farnosti Slovenská Ves a v rozhovore s Palim Dankom hovorí o hudbe, ktorá ho sprevádza celý život, o prenikavom zvuku gájd, ale aj o tichu.
- 20:30 Lurdy – Ruky Panny Márie
Laické dobrovoľnícke združenie pomáha chorým dostať sa do Lúrd a sprevádza ich počas pobytu. Panna Mária má svoje plány a z Lúrd nikto neodchádza naprázdno.

Relácie pre deti:

Nedeľa 15. mája 2022:
- 8:25 GU100 (Pokora)
Kto je vaša najobľúbenejšia celebrita? Naša Verka? Teda – FalloWERKA? Tá v dnešnej časti takmer zabudla na všetky čnosti, o ktorých sme sa spolu učili. Sláva občas každému z nás stúpne do hlavy. Našťastie si Verka dokázala včas priznať svoje nedostatky a páter Pio, ktorý v pokore vynikal, by bol na ňu určite hrdý.
- 18:30 TV LUX deťom (GU100: Pokora)
Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

Zdroj: TV LUX / Lucia Páleníková
------------------------------------------

Rádio LUMEN 

Pondelok 9. mája 2022:
- 11:10 Zaostrené; Téma: Súčasná situácia s pomocou Katolíckej charity na Ukrajine. Hosť: Anton Frič
- 20:00 Študentské šapitó; Téma: Čo ponúkne aktuálny ročník festivalu Lumen? Zaujímavosti z programu a súťaž o balíček festivalu Lumen
- 21:30 Počúvaj srdcom; Téma: výber z albumu americkej kresťanskej hud. tvorby z r. 2016 The voice of the Martyrs

Utorok 10. mája 2022:
- 11:10 Občan; Téma: Štát chce ľuďom poradiť ako si efektívne sporiť na dôchodok v druhom pilieri. Ako budú fungovať predvolené investičné stratégie? Hosť: doc. Ján Šebo, ekonóm a odborník na dôchodkový systém
- 20:00 Duchovný obzor; Téma: Slávenie Eucharistie medzi Tridentom a Druhým vatikánskym koncilom. Hostia: Peter Staroštík a Štefan Fábry, liturgisti

Streda 11. mája 2022:
- 11:10 Rozhovor týždňa; Téma: Radíme domácim majstrom - Možnosti úspor pri neustále zvyšujúcich sa cenách energií - hosť Ing. Pavel Kleskeň
- 20:00 Lupa; Téma: Gymnázium sv. Moniky Prešov
- 21:00 Fujarôčka moja; Téma: Mária Trubínyová (Trstenská) zaostrí na ženy parádnice a ich venčeky, party. SK ľudovou kultúrou v hudobných súvislostiach

Štvrtok 12. mája 2022:
- 11:10 S ružencom na perách; modlitba s poslucháčmi Rádia LUMEN 
- 20:00 História a my; Téma: Mýtus temného stredoveku. Hosť: cirkevný historik prof. Cyril Hišem

Piatok 13. mája 2022:
- 16:30 Pútnický víkend; Téma: Rádio LUMEN vás pozýva na púť na Staré Hory. Spoznajte spolu s nami deň pred púťou príbeh putovania k Panne Márii v týchto končinách.
- 20:00 Úv hovor; Téma: Pribúda detí s psychickými problémami. Aká je prevencia, prípadne liečba?

Sobota 14. mája 2022:
- 8:30 Viera do vrecka; Téma: Po stopách svätého Antona - 2. časť
- 9:30 Srdcom v Krakove - spomienková reportáž na predchádzajúce púte Rádia Lumen

Rozhlasová púť Rádia Lumen na Starých Horách:
9:45 Predstavenie pútnického miesta na Starých Horách: cirkevný historik - dekan Gabriel Brendza                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                - 10:00 Modlitba posvätného ruženca: modlia sa zamestnanci Rádia LUMEN
- 10:30 Hudobný hosť: Monika Kandráčová so svojim sprievodom
- 11:00 Svätá omša s májovou pobožnosťou
- 12:00 Predstavenie Rádia LUMEN a prítomných moderátorov; rozhovory s kňazmi, ktorí často celebrujú rozhlasové sväté omše    

- 15:15 Literárna kaviareň
- 15:50 Manželské katechéz
- 20:15 Od ucha k duchu

Nedeľa 15. mája 2022: 
- 10:00 Kláštory a rehoľný život; Téma: Vznik komunít Kongregácie služobníc Ducha Svätého ustavičnej poklony v Ázii
- 13:00 Rozhlasová hra; Veľkou lyžicou (autor Martin Kukučín, vlastným menom Matej Bencúr (* 17. máj 1860 –  † 21. máj 1928)
- 14:00 Vitaj doma rodina; Téma: Máme bilingválne dieťa. Aký je život dvojjazyčných detí? Hosť: Diána Marosz
- 15:30 Svetlo nádeje
- 20:30 Karmel
- 22:30 Pohoda s klasikou; Téma: Mariánska hudobná tvorba SK skladateľa Lukáša BORZÍKA 

Zdroj: Rádio LUMEN / Monika Strečková 
------------------------------------------

Rádio Mária

Pondelok 9. mája 2022:
– 20:00 Nedišpenzovaná sv. liturgia, vedie: Stanislav Bujda, relácia: Zamyslenie bratov gréckokatolíkov
– 20:45 Byzantská štvrťhodinka – hudobná relácia plná gréckokatolíckych piesní

Utorok 10. mája 2022:
– 7:00, 17:15 Novéna k Panne Márii Fatimskej za Mariathon – 7. deň 
– 14:00 Nekrvaví mučeníci – P. Vendelín Javorka, 6. časť, vedie: o. Ivan Moďoroši a Soňa Ráceková, relácia: Horčičné zrnko
– 16:00 Dokumentárna fotografia, hosť: režisérka a fotografka Soňa Maletz, vedie: Peter Marek, relácia: Fotografia a my
– 20:00 Odpustenie ako cesta k uzdraveniu, 2. diel, vedie: o. Martin Jarábek, relácia: Prečo milujem Cirkev - nová relácia o. Martina na kľúčové témy. Poukážeme v nej na mimoriadne dary Cirkvi, vďaka ktorým zistíme, že v nej máme všetko, čo mám treba a nemusíme sa utiekať k alternatívnym riešeniam.

Streda 11. mája 2022:

– 7:00, 17:15 Novéna k Panne Márii Fatimskej za Mariathon – 8. deň
– 15:30 Svedectvo Tomáša Surovca, prerozprával: František Bašo
– 16:00 Srdce pre iných. Rozhovor s misionárkou pôsobiacou v Ugande. hosť: Diana Mašlarová, vedie: Juraj Zlocha a Andrej Trulik, relácia: Radosť z viery, repríza
– 20:00 Hitparáda Sedmička je späť. Vyberte si aj vy svoje obľúbené hity. Hlasujte a počúvajte každú druhú stredu. Vedie: Vlado Bis, relácia: Hitparáda Sedmička 

Štvrtok 12. mája 2022:
– 7:00 Novéna k Panne Márii Fatimskej za Mariathon – 9. deň
– 14:00 Spiritualita sv. Terezky z Lisieux, 54. časť, vedie: P. Jozef Branko Tupý, relácia: Horčičné zrnko 
– 15:30 Význam synody pre veriacich, hosť: Juraj Klepáč, člen synodiálneho tímu, vedie: Juraj Zlocha, relácia: Rozhovory zo štúdia
– 16:30 Božie prikázania. 7. a 10. Božie prikázanie. – Si tretiak a pripravuješ sa na 1. sv. prijímanie? Precvič si svoje vedomosti z náboženstva v relácii Ježiš v mojom srdci, ktorú vedie Stanko a deti zo Spojenej školy Novohradská v Bratislave.
– 20:00 Linka duchovnej pomoci – modlitby a príhovory o. Martina za úmysly poslucháčov, volajte 02/ 32 11 72 70

Piatok 13. mája 2022: 
– 6:00 – 21:00 špeciálne živé vysielanie – Mariathon – Ten, kto sa modlí, nemá strach z budúcnosti – reťaz modlitieb, svedectiev a podpory projektov Svetovej rodiny Rádia Mária
– 15:00 Korunka Božieho milosrdenstva s biskupom Mons. Petrom Beňom, pomocným nitrianskym biskupom
– 17:00 Modlitba posvätného ruženca s Rádiami Mária vo svete naživo z Fatimy
– 19:30 – Adorácia z Kaplnky Matky vteleného Slova 

Sobota 14. mája 2022 – Mariathon: 
– 6:00 – 21:00 špeciálne živé vysielanie – Mariathon – Ten, kto sa modlí, nemá strach z budúcnosti – reťaz modlitieb, svedectiev a podpory projektov Svetovej rodiny Rádia Mária
– 8:00 Svätá omša z Farského kostola Panny Márie Nanebovzatej v Topoľčanoch 
– 9:00 Večeradlo s členmi Mariánskeho kňazského hnutia z Kaplnky Matky vteleného Slova
– 13:00 Posvätný ruženec s poslucháčmi (svetla) 
– 17:00 Svätá omša z Kaplnky Matky vteleného Slova 
– 19:00 Adorácia z kaplnky Matky vteleného Slova 

Nedeľa 15. mája 2022:
– 6:00 – 21:00 špeciálne živé vysielanie – Mariathon – Ten, kto sa modlí, nemá strach z budúcnosti – reťaz modlitieb, svedectiev a podpory projektov Svetovej rodiny Rádia Mária
– 6:00 – 21:00 špeciálne živé vysielanie
– 10:30 Svätá omša z Farského kostola Panny Márie Nanebovzatej v Topoľčanoch
– 13:00 Posvätný ruženec s poslucháčmi (bolestný) 
– 15:15 Mariathonový hudobný špeciál, volajte 02/ 32 11 72 70 – spoznávajme Rádia Mária vo svete prostredníctvom hudby 
– 17:00 Svätá omša z Kaplnky Matky vteleného Slova 
– 19:00 Adorácia z Kaplnky Matky vteleného Slova 

Zdroj: Rádio Mária 
------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. Zmena programu je vyhradená.( TK KBS, tk; ml ) 20220509029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]