[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (18)
P:3, 02. 05. 2022 11:00, DOM

Bratislava 2. mája (TK KBS) Prinášame programové tip vo vysielaní katolíckej televízie LUX, katolíckej rozhlasovej stanice Rádio LUMEN a Rádia Mária (18).

------------------------------------------------

TV LUX

Pondelok 2. mája 2022:
- 14:00 Kulmenie (Sagrada Familia)
Známa, nedostavaná bazilika architekta Antonia Gaudího budí pozornosť nielen monumentálnosťou stavby. Oveľa zaujímavejšie je jej duchovné posolstvo. Viac v ďalšej časti relácie Kulmenie tento raz s Palim Dankom.
- 20:30 V Samárii pri studni ( Farnosť priateľská k rodine)
Rodiny na Slovensku poznajú zariadenia priateľské k rodine. Reštaurácie, hotely, dovolenky "family friendly". Ale málo známy je pojem "Farnosť priateľská k rodine ". Odkiaľ sa zobral tento program pre rodiny? Aké témy, aktivity vysvetľujú Boží plán pre rodiny v tomto projekte? Má byť rodina prioritou pre farnosť pri novej evanjelizácii? Diskutovať o tejto téme budeme naživo V Samárii pri studni. Moderuje Alfonz Juck.
- 21:50 A teraz čo? (Prečo je v živote dôležitý humor?)
Prečo má mať kresťan zmysel pre humor? Lebo aj náš Boh má zmysel pre humor... Stvoril celý nekonečný vesmír, pre človeka vybral našu malú modrú planétu. Stvoril nás „na svoj obraz“... A akoby to nestačilo, stvoril nás ako muža a ženu :)

Utorok 3. mája 2022:
- 8:30 Fara v meste
Denisa čaká dieťatko. Až v deň pôrodu sa rozhodne kontaktovať otca, ktorý však vôbec nespĺňa Sebastiánove kritéria na zaťa. Bolo by pre všetkých lepšie, keby vôbec neprišiel? Kto je vinný v tomto prípade – sú to deti, ich rodičia, kostolník Rudko alebo nebodaj samotný farár Alexander? Kto je bez viny, nech hodí kameňom.
- 16:30 Posvätné miesta kresťanskej viery (Kostol sv. Lazára v Betánii)
Do Betánie sa Ježiš chodieval utiahnuť, keď si chcel oddýchnuť od ruchu Jeruzalema. Tam vzkriesil Lazára z mŕtvych. Na mieste tohto najväčšieho Ježišovho zázraku bola v 4. storočí postavená bazilika, okolo ktorej sa rozvinulo mesto. Neskôr tu vybudovali kostol križiaci. V priebehu dejín boli na tomto mieste štyri chrámy a tiež rozsiahly kláštor. Preto pre architekta nebolo jednoduché postaviť súčasný kostol v tvare mauzólea, ktorý v sebe krásne uchováva aj zvyšky predchádzajúcich sakrálnych stavieb.
- 20:30 Pod javiskom
Samuel Kováčik je vedec, a takisto je známy ako popularizátor vedy. Čo ho na živote fascinuje, aké otázky si kladie a mnohé ďalšie témy budú rozoberať v najnovšej relácii Pod javiskom s Danielom Hevierom.

Streda 4. mája 2022:
- 15:30 Ruženec z Lúrd
Modlitba svätého ruženca z Lúrd.
- 16:05 Svet podľa Jána Pavla II.
Dokument zachytáva pápežovu návštevu v rodnom Poľsku, v Mexiku, v Indii či Írsku. Všade sa mu podarilo naladiť sa na strunu miestnych ľudí a zanechať v nich nezabudnuteľné emócie. Svedčia o tom konkrétne svedectvá a spomienky ľudí.
- 20:50 Ako Pán Boh dá
Ako Pán Boh dá je talianska filmová komédia od režiséra Edoarda Falconeho, plná vtipných dialógov a trefných pohľadov na spoločenské či sociálne schémy s optimistickým posolstvom: že je dôležité len jednoducho veriť.

Štvrtok 5. mája 2022:
- 8:30 Fara v meste
Paľo sa zatiaľ snaží nájsť svoje miesto na fare aj vo vzťahu s Denisou, ale nedarí sa mu to. Rudko sa trápi so svojím úradom kostolníka a uvažuje nad tým, či by to nemal radšej zabaliť. Farár sa snaží byť na farníkov láskavý, ale tiež pociťuje váhu vlastných zlyhaní. Čo alebo kto nám pomôže, keď nič nevychádza tak, ako by sme chceli?
- 15:00 Hodina milosrdenstva
Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.
- 16:05 Stredoafrická republika - Keď sa pomsta stane zákonom
Stredoafrickú republiku ovládlo veľké násilie. Konflikt, ktorý zdanlivo vyzerá ako náboženský, je však bojom tých mocnejších o prírodné zdroje. Biskupi stoja pri svojich veriacich a povzbudzujú ich k odpusteniu.

Piatok 6. mája 2022:
- 7:00 Svätá omša s prvopiatkovou pobožnosťou
Priamy prenos z kaplnky TV LUX.
- 16:05 Adopcia srdca
Počas genocídy v roku 1994 bolo v Rwadne v priebehu troch mesiacov vyvraždených okolo milióna ľudí. Na túto tragédiu zareagovali palotíni. Film zachytáva jedinečné okamihy stretnutia adoptívnych rodičov zo Slovenska s deťmi, ktorým už roky pomáhajú.
- 20:45 Dôkaz viery: Matka Tereza z Kalkaty
Mladá nepočujúca sa chce stať rehoľníčkou, čo jej rodina radikálne odmieta. Všetko sa zmení, keď po autonehode bojuje jej matka o život. Silná viera mladej rehoľníčky a dôvera v príhovor Matky Terezy z Kalkaty zmenia život celej rodiny.

Sobota 7. mája 2022:
- 9:00 Fara v meste (Všetko s láskou)
Paľo prespáva v stane pred farou a urputne si hľadá prácu. Denisa sa snaží pokračovať v štúdiu, ale s bábätkom čelí viacerým prekážkam. Lucia sa vyrovnáva s tým, že jej platonická láska Káve má v živote iné povolanie. Všetci na fare sa však spoja, keď spred fary zmizne kočík s malou Dorotkou. Ako sa vyrovnať s tým, že problémy sa niekedy kopia namiesto toho, aby sa riešili? A kto z nás pri všedných maličkostiach myslí na to, aby ich robil s láskou?
- 10:30 Svätá omša zo Starých Hôr
Priamy prenos zo Studničky - Staré Hory.
- 20:30 Blahoslavený Duns Scotus – Obhajca Nepoškvrneného počatia
Nepoškvrnené počatie Panny Márie bolo témou teologických debát. Jeho obhajobu ako cirkevnú dogmu uskutočnil Ján Duns Scotus na univerzite v Paríži roku Pána 1305. Zomrel v Kolíne v roku 1308. Ján Duns Scotus bol blahorečený 20. marca 1993.

Relácie pre deti:

Nedeľa 8. mája 2022:
- 8:25 Klbko – Svätá omša (Glória)
Komu a prečo na slávnostnej svätej omši spievame Gloria? Klbko je presvedčený, že ňou určite oslavujeme... Ale koho? O tom vám porozpráva nový príbeh Katky, Klbka a otca Mariana.
- 18:20 TV LUX deťom (Klbko - Svätá omša: Glória)
Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.

Zdroj: TV LUX / Lucia Páleníková
------------------------------------------

Rádio LUMEN 

Pondelok 2. mája 2022:
- 11:10 Zaostrené; Téma: O hodnote každodennej práce vedia aj usilovní ľudia na vidieku. Ako prebudiť slovenský vidiek a objaviť krásu tohto štýlu života?
- 20:00 Študentské šapitó; Téma: Nevyhadzujte staré elektrospotrebiče, mnohé sa dajú stále použiť. Hostia zo Spojenej školy v Detve.
- 21:30 Počúvaj srdcom; Téma: S Lacom Javorským kresťanským hudobným repertoárom piesní kalifornskej sk. SWITCHFOOT

Utorok 3. mája 2022:
- 11:10 Občan; Téma:
- 20:00 Duchovný obzor; Téma: 10 rokov odchodu do večnosti biskupa Mons. Františka Tondru

Streda 4. mája 2022:
- 11:10 Rozhovor týždňa; Téma: ... s ocenenými historikmi Michalom Slivkom a Jurajom Spiritzom
- 20:00 Lupa; Téma: Cirkevná materská škola Márie Mazzarellovej v Bratislave
- 21:00 Fujarôčka moja; Téma: Mária Trstenská, tradičnou ľudovou kultúrou v obci KOJŠOV a ochotníckymi divadlami na strednom Slovensku

Štvrtok 5. mája 2022:
- 11:10 S ružencom na perách; modlitba s poslucháčmi Rádia LUMEN 
- 20:00 h, História a my; Téma:

Piatok  6. mája 2022: 
- 16:30 Pútnický víkend; Téma: Hlavná púť  do Modranky sa koná každoročne na druhú májovú nedeľu. Pútnici sem začali vo väčšom počte prichádzať najmä po udalostiach v roku 1683, keď Trnavu a Modranku ohrozovalo turecké vojsko. Zachránil ich príhovor Panny Márie.
- 20:00 Úv hovor; Téma:

Sobota 7. mája 2022:
- 8:30 Modlitba gréckokatolíckeho ruženca
- 9:00 Byť šťastnou rodinou dnes – repríza
- 10:00 Liturgické slávenia na máj
- 10:30 Fatimská sobota, svätá omša zo Starých Hôr
- 15:15 Literárna kaviareň
- 15:50 Manželské katechézy
- 20:15 Od ucha k duchu; Téma: Dante Alighieri - Božská Komédia - časť Peklo - spev prvý. Hostia: Marek Iskra, farár v Priechode a Ivo Novák

Nedeľa 8. mája 2022:   
- 10:00 Kláštory a rehoľný život; Téma: Komunity Kongregácie služobníc Ducha Svätého ustavičnej poklony v Holandsku a Poľsku
- 13:00 Rozhlasová hra; Farár z Arsu (Svätý Jean Baptiste Marie Vianney; francúzsky kňaz, patrón kňazov; narodil sa 8. mája 1786)
- 14:00 Vitaj doma rodina; Téma: Rodinám na Slovensku i v zahraničí pomáhajú opatrovateľky. Hosť: Dana Grafiková, komora opatrovateliek Slovenska.
- 15:30 Svetlo nádeje; Téma: "Moja dcéra je dar, jej choroba však nie." Svedectvo speváčky Ewy Šipoš o živote s jej dcérou Ninou, ktorá má autizmus a epilepsiu.
- 20:30 Karmel; Božie milosrdenstva v živote veriaceho človeka
- 22:30 Pohoda s klasikou; Téma: Odtlačok vojny v hudobnej partitúre Vladimíra Godára + komorná tvorba terezínskych skladateľov Gideona Kleina a Erwina Schulhoffa

Zdroj: Rádio LUMEN / Monika Strečková 
------------------------------------------

Rádio Mária

Pondelok 2. mája 2022:
– 16:00 Z rodiny do rodiny. Vedie: Juraj Švec a Juraj Zlocha, relácia: Janko Havlík misionár utrpenia, 4. diel, Slovensko má možnosť získať nového blahoslaveného. Poďte sa spolu s Rádiom Mária ponoriť do tajomstva jeho života, prežívania, radosti ale i utrpenia a hľadajme v jeho vzore spôsob, ako sa primknúť k Božiemu srdcu.
– 20:00 Cirkev v srdci pápeža, pápež v srdci Cirkvi, hostia: Laura Ocilková a Juraj Švec vedie: Juraj Zlocha, relácia: CoolTime

Utorok 3. mája 2022:
– 14:00 Nekrvaví mučeníci – P. Vendelín Javorka, 5. časť, vedie: P. Ladislav Csontos, SJ a Soňa Ráceková
– 20:00 Celostný rast – nová relácia, ktorá sa venuje komplexnému prístupu v príprave do večnosti, rozvoju tela, ducha a duše, vedie: integratívny kouč Tomáš Rusňák, INHC, SB

Streda 4. mája 2022:
– 7:00, 17:15 Novéna k Panne Márii Fatimskej – 1. deň
– 11:00 Svätá omša za všetkých živých i zosnulých členov Rodiny Rádia Mária
– 15:30 Svedectvo hudobníčky, prerozprával: František Bašo
– 16:00 Identita muža, hosť: o. Juraj Sedláček, univerzitný kaplán z UPC sv. Andreja Svorada a Benedikta v Trenčíne, relácia: Bezhraničná láska

Štvrtok 5. mája 2022:
– 7:00, 17:15 Novéna k Panne Márii Fatimskej – 2. deň
– 14:00 Spiritualita sv. Terezky z Lisieux, 53. časť, vedie: P. Jozef Branko Tupý, relácia: Horčičné zrnko 
– 16:30 Božie prikázania. 6. a 9. Božie prikázanie. – Si tretiak a pripravuješ sa na 1. sv. prijímanie? Precvič si svoje vedomosti z náboženstva v relácii Ježiš v mojom srdci, ktorú vedie Stanko a deti zo Spojenej školy Novohradská v Bratislave.
– 18:00 Premodlime Slovensko – Modlitby za duchovných otcov so spoločenstvom Modlitby za kňazov 
– 20:00 Linka duchovnej pomoci – modlitby a príhovory o. Martina za úmysly poslucháčov, volajte 02/ 32 11 72 70

Piatok 6. mája 2022:
– 7:00, 17:15 Novéna k Panne Márii Fatimskej – 3. deň
– 14:00 Dejiny cirkevného práva, vedie: vdp. Radoslav Šaškovič
– 16:20 Modlitba posvätného ruženca za pokoj a mier na Ukrajine a celom svete s Rádiom Mária Ukrajina a Rádiom Mária Anglicko, vedie: o. Oleksiy Samsonov, programový riaditeľ RM Ukrajina
– 17:30 Premodlime Slovensko – Sedembolestný ruženec

Sobota 7. mája 2022:
– 7:00, 17:15 Novéna k Panne Márii Fatimskej – 4. deň
– 09:00 Svätá omša z Kostola Zvestovania Pána (františkáni) v Bratislave
Po svätej omši – Večeradlo s členmi Mariánskeho kňazského hnutia
– 11:00 Uctievaním Panny Márie vzdávame úctu Bohu. Máj, mesiac Panny Márie. Hostky: speváčky Monika Kandráčová a Hanka Servická, vedie: Pavol Konštiak, relácia: Hodinka s naším hosťom 
– 14:00 Ženská identita. hosť: Andrea Mikolášiková, spoluzakladateľka portálu zastolom.sk, relácia: Bezhraničná láska, repríza
– 15:30 Audio divina – pôstne zamyslenie sestier saleziánok nad nedeľným evanjeliom

Nedeľa 8. mája 2022:
– 7:00, 17:15 Novéna k Panne Márii Fatimskej – 5. deň
– 09:00 Svätá omša Kostola Nanebovzatia Panny Márie v Nitre
– 12:30, 21:05 Audio divina – zamyslenie nad evanjeliom so sestrami saleziánkami
– 18:00 Svätá omša z Kostola Nanebovzatia Panny Mária vo farnosti Nitra - Kalvária, pobožnosť k Márii, ktorá rozväzuje uzly
– 20:00 Like pre organ, vedie: Marta Gáborová

Zdroj: Rádio Mária  
------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. Zmena programu je vyhradená.( TK KBS, ml; ml ) 20220502024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]