[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Po uvoľnení opatrení chystajú dni otvorených dverí v kňazských seminároch
P:3, 28. 04. 2022 11:26, DOM

Bratislava 28. apríla (TK KBS) Kňazské semináre otvárajú svoje brány pre verejnosť, ktorá má záujem nahliadnuť do sveta bohoslovcov v seminári. Akciu dňa otvorených dverí bude sprevádzať bohatý program, o ktorý sa postarali bohoslovci v jednotlivých seminároch.

Bohoslovci spolu s predstavenými kňazských seminárov zvyknú pred nedeľou alebo v samotnú Nedeľu Dobrého pastiera pripraviť pre verejnosť deň otvorených dverí. Je to zároveň Štvrtá veľkonočná nedeľa a tento rok ju budeme sláviť 8. mája. Súčasne v tento deň – Deň matiek - majú sviatok aj všetky matky, predovšetkým nebeská Matka Mária.

Košický kňazský seminár

Bohoslovci Kňazského seminára svätého Karola Boromejského v Košiciach chcú aj tento rok priblížiť verejnosti život v seminári. Urobia tak 8. mája podujatím s názvom Deň otvorených dverí v kňazskom seminári, ktorý sa bude niesť v duchu myšlienky Čo je pre svet slabé, to si Boh vyvolil, aby zahanbil mocných.

„Srdečne chceme pozvať všetkých ľudí, mladých, skôr narodených i tých najmenších, ak majú chuť stráviť (ne)obyčajný deň s obyčajnými ľuďmi. Tento deň je jediný v roku, keď sa otvoria dvere aj do našich priestorov, tam, kde sa obyčajne ľudia len tak ľahko nedostanú. Príďte zažiť spolu s nami deň plný radosti, úsmevu, lásky a prijatia,“ pozýva Dávid Černiga.

DOD (dakus opatri duchovenstvo) sa začne o 11.00 svätou omšou a po nej si budú môcť návštevníci pozrieť priestory seminára. Poobede si bohoslovci pripravili kultúrny program a o 17.30 zavŕšia deň otvorených dverí slávnostnými vešperami.

Kňazský seminár v Nitre

Deň otvorených dverí plánujú aj v Nitre. V Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre sa podujatie uskutoční v sobotu 7. mája. Aj tu sa hostia môžu tešiť na prehliadku priestorov kňazského seminára. Ďalej na programe bude svätá omša, ktorá je už tradičnou súčasťou harmonogramu podujatia.

Po svätej omši sa posilnia obedom a po ňom si budú môcť vychutnať zábavný program. Na záver je ešte pripravená adorácia za duchovné povolania. Kňazské semináre srdečne všetkých pozývajú a tešia sa na milé a pozitívne stretnutia.

Kňazský seminár sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici-Badíne

Seminaristi Banskobystrickej diecézy od septembra 2019 začali študovať a formovať sa na kňazstvo v nitrianskom seminári, preto akciu dňa otvorených dverí v Kňazskom seminári sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici-Badíne neplánujú, keďže priestory využívajú ako duchovné a formačné centrum Dom Xaver pre kresťanské spoločenstvá.

Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove

Bohoslovci gréckokatolíckeho seminára otvorili svoje brány už o týždeň skôr, a to v nedeľu 24. apríla. Spoločný program sa začal svätou liturgiou. Návštevníci sa počas dňa zúčastnili na rôznych aktivitách, súťažiach a rozhovoroch.

Zdroj: Katolícke noviny Miroslava Gromanová( TK KBS, kn, mgr, ml; pz ) 20220428029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]