[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Filozofickej fakulte KU ocenia originalitu a kreativitu stredoškolákov       
P:3, 27. 04. 2022 13:25, DOM

Ružomberok 27. apríla (TK KBS) Novinári zo slovenských médií sa stretnú na pôde Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity (FF KU) v Ružomberku, aby vyhodnotili celoštátnu súťaž stredoškolských mediálnych tvorcov - MEDart. Do 4. ročníka súťaže sa zapojilo 165 autorov z 31 gymnázií a stredných škôl s 315 príspevkami v štyroch okruhoch – tlač, televízia, fotografia a rozhlas.

Formu, obsah, ale aj kreatívnu zložku príspevkov hodnotí odborná porota v zložení – fotograf a držiteľ Slovak Press Photo 2021 Branislav Račko z Nového Času, redaktori a moderátori RTVS – z televíznej časti Miroslav Frindt a z rozhlasovej Marcel Páleš. Hlavným porotcom v textovej časti súťaže je novinár z Denníka SME Peter Kováč, workshop v tejto kategórii povedie Pavol Rábara z Denníka Postoj.

Novinárov pri výbere najlepších študentských prác dopĺňajú pedagógovia z Katedry žurnalistiky FF KU v Ružomberku, ktorá celú súťaž organizuje. Hlavným cieľom MEDartu je vytvorenie priestoru na konštruktívnu kritiku ako aj cenných rád od profesionálov z médií.

„Práca s textom, kamerou, zvukom a fotografiou je náročná, plná pravidiel, ale je aj neuveriteľne kreatívna. Práve takéto stretnutia pomôžu účastníkom získať profesionálnu spätnú väzbu a zistiť, na akej úrovni sú v porovnaní s ich rovesníkmi,“ vysvetlil poslanie súťaže vedúci katedry žurnalistiky Pavel Izrael.

„Veľmi sa tešíme stúpajúcemu počtu prihlásených príspevkov aj študentov, čo pevne veríme, svedčí o dobrom mene MEDartu a atraktívnosti celej súťaže,“ vyjadril spokojnosť s vysokým počtom prihlásených súťažiacich a príspevkov zástupca vedúceho katedry žurnalistiky Peter Kravčák.

Vyhodnotenie súťaže bude vo štvrtok 28. apríla na FF KU v Ružomberku. Súčasťou finálového dňa budú pre zúčastnených súťažiacich aj tvorivé workshopy pod vedením jednotlivých porotcov.

Podujatie je súčasťou Akademického festivalu Katolíckej univerzity s názvom UNIUM 2022. Súťaž podporili: skillmea.sk, RTVS, Denník Postoj, Denník SME, Denník N a Nový Čas.

TK KBS informovala Natália Štepanovičová( TK KBS, nst, ml; pz ) 20220427025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]