[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nová iniciatíva zabezpečuje odovzdávanie Biblii pre rodiny z Ukrajiny
P:3, 27. 04. 2022 10:09, DOM

Bratislava 26. apríla (TK KBS) Na Slovensku vznikla nová iniciatíva dobrovoľníkov, ktorá pomáha zabezpečiť Biblie pre rodiny utekajúce z Ukrajiny. Stoja za ňou Adriana Strečanská, František Neupauer a Ľubomíra Jurčová. Prvých 200 kusov Biblie pre deti zabezpečili z Ľvova. S ich  dovozom pomohol Peter Malach, ktorý preváža humanitárnu pomoc do Ľvova. 

Myšlienka vychádza z potreby odovzdať „našim hosťom“ okrem materiálnej podpory aj duchovné bohatstvo, vravia iniciátori myšlienky. Píšu, že akcii požehnal a vložil do svojich modlitieb aj páter Tomáš Konc OFMCap. Patril do skupiny "Božích pašerákov", ktorá bola v minulosti zaistená komunistickým režimom pri prenose náboženskej literatúry na Slovensko. Pridal sa i vladyka Milan Lach SJ a rehoľné spoločenstvá.

„Nestačí, ak našim priateľom z Ukrajiny poskytneme "len" materiálnu pomoc. Potrebujú viac. Potrebujú nádej,“ hovorí za iniciatívu Adriana Strečanská. Vytvorili formulár, cez ktorý zbierajú kontakty na rodiny, ktoré majú záujem o Biblie. Ich cieľom však nie je len poslať niekomu knihu, ktorá obsahuje slová o radostnej zvesti. „Naším cieľom je budovanie spoločenstva a pokračovanie v projekte solidarity, tak ako k tomu v nedeľu Božieho milosrdenstva vyzvali veriacich aj otcovia biskupi,“ dodal František Neupauer. 

Tí, ktorí majú záujem o Biblie, môžu vyplniť formulár. Tí, ktorí by chceli pomôcť s úhradou nákladov (poštovné, balné, kúpa Biblií), tak sa môžu obrátiť na e-mail: biblia.pre.hosti@gmail.com.

„Tvárou kampane sa stal Mirko z Rakovíc. Prvé spoločné čítanie Biblie v ukrajinskom jazyku zaznelo vo Veľkom Krtíši. Chlapec, ktorý býva v tomto mestečku s mamou a štyroma súrodencami učil čítať po ukrajinsky chlapčeka zo slovenskej rodiny. Čítali si pasáž o zrmŕtvychvstaní,“ dodal za iniciatíva Neupauer. ( TK KBS, ml; pz ) 20220427016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]