[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Teológ Csontos sa stal nositeľom zlatej medaily Trnavskej univerzity
P:3, 26. 04. 2022 12:05, DOM

Trnava 26. apríla (TK KBS) Pri príležitosti 30. výročia obnovenia Trnavskej univerzity a okrúhleho životného jubilea 70-rokov Trnavská univerzita ocenila bývalého dekana teologickej fakulty a emeritného prorektora prof. Ladislava Csontosa, SJ zlatou medailou. Udelil mu ju rektor Trnavskej univerzity prof. René Bílik vo štvrtok 21. apríla v aule teologickej fakulty.

„Ladislav Csontos sa odborne venuje kresťanskej filozofii, antropológii, ako aj teologickým otázkam s premostením do pastorácie, najmä na problematiku kresťanského chápania rodiny. Pod jeho vedením sa na teologickej fakulte uskutočnil podstatný niekoľkoročný sociologický výskum o religiozite katolíkov na Slovensku, ktorý je unikátny svojho druhu. Ako jeden z prvých sa venoval vedeckým otázkam pastorácie rozvedených a znovuzosobášených veriacich,“ uviedol vo svojom príhovore prof. Miloš Lichner, SJ pri predstavení jubilanta.

„Kolégium rektora Trnavskej univerzity jednomyseľne schválilo môj prorektorský návrh na udelenie Zlatej medaily TU v Trnave profesorovi Ladislavovi Csontosovi pri príležitosti životného jubilea 70. rokov a za jeho celoživotné dielo v oblasti filozofického a teologického výskumu a jeho aplikácie na Slovensku,“ povedal M. Lichner.

Profesor Ladislav Csontos bol dlhé roky šéfredaktorom jezuitského časopisu Viera a život, ktorý desaťročia ovplyvňuje šírenie kresťanskej kultúry a je členom viacerých vedeckých rád na Slovensku ako aj v Českej republike. Je členom viacerých redakčných rád na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku.

Profesor Ladislav Csontos, SJ získal už bronzovú medailu Trnavskej univerzity, pamätnú medailu TU v roku 2012 pri príležitosti jubilea univerzity a v roku 2016 striebornú medailu TU, tiež Cenu Martina Palkoviča, Cenu Antona Hajduka a cenu Fides et Ratio za prínos dialógu medzi vierou a vedou. Pápežská teologická fakulta vo Varšave mu v roku 2019 udelila čestný doktorát.

Vo štvrtok 21. apríla okrem udelenia zlatej medaily prof. Ladislav Csontos uviedol aj novú knihu rozhovorov s ním, ktorá vyšla pod názvom Boh sa neunaví odpúšťaním a je možné objednať si ju elektronicky vo vydavateľstve Dobrá kniha, informoval Matúš Demko.( TK KBS, mde, ml; pz ) 20220426034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]