[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bober požehnal novú M-Arénu Spoločenstva Marana Tha
P:3, 26. 04. 2022 10:49, DOM

Prešov 26. apríla (TK KBS) Požehnaním, svätou omšou a následným programom v sobotu 23. apríla 2022  slávnostne otvorili núv M-Arénu v Prešove. Ide o priestor, ktorý postavilo katolícke spoločenstvo Marana Tha pre ďalší rozvoj svojich aktivít a  pre evanjelizačné podujatia. Požehnanie základného kameňa sa uskutočnilo ešte v roku 2019 a stavba je od soboty oficiálne v prevádzke.

Novú halu požehnal košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Ako zdôraznil, toto spoločenstvo dokáže osloviť dospelých, mládež a deti a už roky účinne pôsobí aj na poli evanjelizácie a duchovnej formácie. „Toto je tiež jedno prekvapenie, že za krátky čas dokázali dať prostriedky, dať dokopy svoje sily a vystavať túto arénu, ktorá bude takým domom, strechu nad hlavou práve tomuto spoločenstvu Marana Tha. A nech by sa im naozaj v tomto domu tu darilo rozvíjať svoju vieru tak, aby bola tá viera naozaj chytľavá aj pre iných ľudí, pretože čím viac priateľstiev, čím viac dobrých vzťahov, tým viac pokoja a istotne aj lepšia budúcnosť nás čaká,“ uviedol podľa Rádia LUMEN.

Presov, hala, Marana Tha, Bober

Spoločenstvo má okolo 400 členov a na príležitostné podujatia prichádzajú aj ďalší ľudia a  kapacita priľahlého Komunitno–pastoračného centra sv. Jána Pavla II. na sídlisku Šváby na väčšie podujatia už  nepostačovala. Okrem kultúrno-spoločenských akcií sa pod strechou M-Arény verejnosti ponúka aj kvalitný program zameraný na výchovu a sprevádzanie mládeže, manželov či rodín (Piatky pre mladých, Manželské večery, Kurzy rodičovstva a pod.), najrôznejšie prednášky, koncerty a semináre, obľúbené Večery chvál, bohoslužby a evanjelizačné programy pre všetkých, ktorí radi odkrývajú veci pod povrchom. Tieto komunitné akcie sú pripravované v réžii kresťanského spoločenstva Marana Tha Prešov. Ako prvým podujatím po slávnostnom požehnaní arény bol Večer Chvál.

Spoločenstvo Marana Tha je katolícke spoločenstvo detí, mládeže a dospelých, ktorí chcú prežívať autentické kresťanstvo a deliť sa s inými o dar živej viery. Je miestom stretnutí, modlitieb, chvál, formácie a evanjelizácie. Spoločenstvo rastie pod duchovným patronátom Školských sestier sv. Františka z Asissi. Charizmu vystihuje názov spoločenstva Marana Tha, čo znamená „Príď Pane“ alebo „Pán je blízko“.

Zdroje: Košická arcidiecéza / Rádio LUMEN Martin Ďurčo ( TK KBS, ke, rlu, mdu, ml; pz ) 20220426027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]