[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Praktické inštrukcie pre ďakovnú púť za návštevu Svätého Otca
P:3, 13. 04. 2022 11:35, DOM

Bratislava 13. apríla (TK KBS) V dňoch 30. apríla a 1. mája 2022 sa vo Vatikáne uskutoční ďakovná púť za návštevu Svätého Otca na Slovensku. Súčasťou púte bude audiencia so Svätým Otcom v Aule Pavla VI., svätá omša so slovenskými biskupmi v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne a svätá omša v Bazilike sv. Pavla za hradbami. Prinášame vám organizačné pokyny pre ďakovnú púť.

Stretnutie so Svätým Otcom počas ďakovnej púte sa uskutoční v sobotu 30. apríla o 12:00 hod. na audiencii v Aule Pavla VI. vo Vatikáne. Vstup do Auly Pavla VI. bude cez bránu pri Kongregácii pre náuku viery (Sant’Uffizio), po ľavej strane kolonády Námestia svätého Petra (informácie v pdf).

Návštevníci budú musieť prejsť cez detektor a bezpečnostnú kontrolu na spôsob letiskovej (nie je dovolené mať so sebou ostré predmety, zbrane alebo ich napodobeniny, výbušné, zápalné látky, atď). Podmienkou vstupu bude aj primeraný odev, ktorého spodná časť musí siahať pod kolená a vrchná musí zahaľovať ramená (nevhodné sú krátke nohavice, tričká bez rukávov, atď).

Na bezpečnostnú kontrolu je nevyhnutné dostaviť sa minimálne dve hodiny pred začiatkom audiencie, teda najneskôr o 10:00 hod. Vstup bude pre každého a bude zadarmo. Podmienkou vstupu nebude lístok. Z praktických dôvodov je však vhodné vytlačiť si a zobrať so sebou tieto inštrukcie, priloženú mapku a modlitby.

Upozorňujeme, že v Aule Pavla VI. budú k dispozícii toalety, nie však možnosť zakúpiť si potraviny, atď. Po audiencii budú pútnici nasmerovaní z Auly Pavla VI. do Baziliky sv. Petra. Pôjde sa vnútorným prechodom a bez ďalšej kontroly. Kto by však po audiencii chcel odísť, nestihne sa už vrátiť na svätú omšu!

V Bazilike sv. Petra začne o 14:00 svätá omša so slovenskými biskupmi. Kňazi nech si prinesú albu a červenú štolu (omša bude votívna, zo spomienky sv. Petra a sv. Pavla). Kto by sa rozhodol prísť len na svätú omšu, a nie na predchádzajúcu audienciu, musí sa zariadiť sám (neorganizujeme osobitný vstup do Baziliky sv. Petra, ani nezaručujeme, či to bude možné).

V nedeľu 1. mája bude v rámci ďakovnej púte nasledovať svätá omša so slovenskými biskupmi v Bazilike sv. Pavla za hradbami, so začiatkom o 10:00 hod. Aj na túto svätú omšu treba prísť s dostatočnou rezervou, najlepšie dve hodiny vopred. Takisto bude treba prejsť bezpečnostnou kontrolou. Kňazi nech si prinesú albu a bielu štolu (svätá omša bude z 3. veľkonočnej nedele).

Praktické informácie na stiahnutie v pdf

Podmienky vstupu do Talianska( TK KBS, mk, ml; pz ) 20220413033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]