[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pred Veľkou nocou sa modlili krížové cesty medzi bytovkami i v uliciach
P:3, 11. 04. 2022 12:56, DOM

Bratislava 11. apríla (TK KBS) V mnohých farnostiach na celom Slovensku sa popri slávení Palmovej nedele v tento deň konali  aj spoločné vysluhovania sviatostí zmierenia či pobožnosti krížovej cesty.

Po súmraku zorganizovali krížovú cestu uprostred bytoviek na kežmarskom sídlisku Juh, na ktorej sa zúčastnili stovky veriacich. „Svätý Otec František nám pripomína, že evanjelizovať neznamená len starať sa o tých, čo sú vnútri Cirkvi, ale ísť k tým, čo sú mimo nej. Pôjdeme po chodníkoch. Chceme priniesť Krista na toto sídlisko, kde žije tretina obyvateľov mesta. Kristus na kríži obetoval svoj život za všetkých. Jeho láska nemá stanovené hranice. Boh miluje bezmierne. Potrebujeme si to po tieto dni všetci nanovo uvedomiť a prerozjímať,“ približil aktivitu František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku.

Limbach, krizova cesta

Z kostola sv. Teobalda v Limbachu sa presúvali na krížovej ceste do kopcov nad obcou, informoval František Neupaer. Viedol ich farár Miroslav Miko. Týždeň predtým si veriaci rozdelili zastavenia krížovej ceste a pripravili modlitby a meditácie zamerané na rodinu. Kríž vyrobili farníci z nefunkčných detských preliezok. Farár priniesol fakle i obrázky zastavení krížovej cesty, ktoré vymaľovali deti na hodinách náboženstva. Kríž niesli otcovia rodín, veriaci i neveriaci, kňaz, dôchodcovia i starší miništranti. Terén bol vybratý tak, aby mohli ísť aj deti v kočíkoch. V modlitbe zaznievali slová prosby za rodiny pred súdnym konaním, za pomoc vstať, ak padneme. V modlitbách mysleli aj na rodiny Ukrajincov, ktorých hostia vo svojich domácnostiach.

Zehra, krizova cesta

Vo farnosti Žehra vo filiálke Granč-Petrovce sa konala krížová cesta rodín pod vedením spišského emeritného pomocného biskupa Mons. Andreja Imricha. Po krížovej ceste pokračovala svätá omša, ktorú celebroval biskup spolu s osobným tajomníkom, píše na webstránke Spišská diecéza.( TK KBS, tk, ml; pz ) 20220411034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]